Szczepienia przeciw Covid-19. Rusza rejestracja seniorów oraz infolinia w sprawie transportu

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy informuje, że Gmina Miasto Dębica uruchomiła infolinię w sprawie transportu na szczepienia dla osób, które nie będą miały możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień. Więcej szczegółów będzie można uzyskać pod numerem telefonu: 602-455-118. Infolinia będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.

W dniach 15 stycznia do 21 stycznia 2021 r. na szczepienie mogą się rejestrować seniorzy, którzy ukończyli 80 rok życia.  Natomiast osoby, które ukończyły 70 lat będą mogły rejestrować się na szczepienia od 22 stycznia.

Co zrobić, aby zarejestrować się na szczepienie?

  1. Zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię – 989. Można tam zadzwonić osobiście lub poprosić kogoś bliskiego z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji trzeba wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie na podany numer zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można zarejestrować swoich dziadków lub rodziców.
     
  2. Skontaktować się z wybranym punktem szczepień. Mapa i dane teleadresowe punktów szczepień w całej Polsce dostępne są na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien.
     
  3. Zarejestrować się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. W tym wypadku system zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu zamieszkania. Jeśli żaden z proponowanych terminów lub lokalizacji nie będzie pasował, można skorzystać z dostępnej wyszukiwarki, która wskaże dogodną datę i lokalizację. Niekoniecznie musi to być miejsce zamieszkania. Można zaszczepić się w innym mieście. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, osoba otrzyma powiadomienie SMS, a następnie przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Pacjent w trakcie procedury rejestracji za pośrednictwem infolinii 989 lub e-rejestracji otrzymuje informację, że jeżeli spełnia określone kryteria uprawniające do transportu na szczepienie może zgłosić potrzebę organizacji dla niego transportu dzwoniąc na wskazany numer telefonu 602-455-118. W przypadku rejestracji bezpośrednio w punkcie szczepień wymagane jest złożenie oświadczenia o potrzebie zapewnienia przez gminę transportu na szczepienie.

Mieszkaniec składa oświadczenie, że posiada obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień lub dysponuje orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności (pacjent może zostać poproszony przez gminę o okazanie orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności). Jeśli pacjent nie wyrazi takiej zgody, to samodzielnie musi zadzwonić do koordynatora gminnego w sprawie organizacji transportu do punktu szczepień bądź zorganizować transport we własnym zakresie.

Aby organizacja dowozu przebiegała sprawnie prosimy o zapisywanie się na transport, co najmniej z jednodniowym wyprzedzeniem, a najlepiej zaraz po ustaleniu terminu w punkcie szczepień, o co serdecznie apelujemy.

Punkty szczepień w Dębicy:

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „DWÓJKA”
Krasickiego 1
39-200 Dębica

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „JEDYNKA”
Kolejowa 9
39-200 Dębica

Poradnia Medycyny Pracy – Szpital
Kolejowa 9
39-200 Dębica

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „CENTRUM”
Krakowska 10
39-200 Dębica

Centrum Medyczne „MEDYK”
Kwiatkowskiego 1
39-200 Dębica

Przychodnia Rejonowa Nr 1
Cmentarna 54
39-200 Dębica

Przychodnia Rejonowa Nr 5
Szkolna 4
39-200 Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.