Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

„Ignorantia iuris nocet” po raz drugi. Tym razem edukują głównie w mediach społecznościowych

To już druga edycja projektu „Ignorantia iuris nocet” realizowanego w II LO w Dębicy w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Zespół w składzie : Kinga Bryg, Zofia Kolak, Bartosz Węgrzyn, Dagmara Lechowicz, Jan Wolicki, Kacper Bomba, Magdalena Świerk i Julia Daniel chcą swoją wiedzą na temat prawa dzielić się z innymi ludźmi. W tej edycji w związku z panującą pandemią wykorzystują do tego celu głównie media społecznościowe.

„Drugi raz realizujemy projekt „Ignorantia iuris nocet, który ma na celu pokazać ludziom, że prawo nie jest tak skomplikowane jak mogłoby się wydawać. Przez pandemię przenieśliśmy nasze działania ze szkolnych sal do internetu. Mamy nadzieję, że poprzez nasze działania zwiększymy wiedzę naszych beneficjentów o prawie, bo jak wiemy nieznajomość prawa szkodzi” – mówi Kinga Bryg, jedna z realizatorek projektu.

Tematyką projektu jest prawo i jego świadomość. Młodzi dębiczanie zaangażowani w realizację projektu poprzez poszukiwanie odpowiedzi na zagadnienia z zakresu prawa starają się dzielić wiedzą na ten temat ze swoimi odbiorcami, uświadamiając i wspólnie edukując się w tematach polskiego oraz zagranicznego prawa. Głównym ich celem jest przede wszystkim walka z bezradnością w obliczu nieznajomości prawa.

„Każdego dnia człowiek może spotkać się nawet z najdrobniejszą niesprawiedliwością, której nawet nie jest świadomy lub nie potrafi jej wyegzekwować. Staramy się to naprawić” – mówi Bartosz Węgrzyn z zespołu „Ignorantia iuris nocet”.

Jak podkreślają uczniowie projekt jest przeznaczony dla osób w każdym wieku i każdy może się zainteresować tematyką podejmowaną w trakcie realizacji tego projektu oraz zapytać o różne zagadnienia z zakresu prawa.

„W zeszłorocznej edycji „Ignorantia iuris nocet” skupiliśmy się na współpracy z ludźmi funkcjonującymi w różnych instytucjach i organach zajmujących się prawem, którzy wsparli nas w przygotowaniu wykładów dotyczących tematyki odnoszącej się do stosowania prawa. Udało nam się także dotrzeć do lokalnych mediów oraz rozwinąć nasz profil w social mediach, gdzie regularnie do dziś powstają posty z ciekawostkami i absurdami w temacie prawa polskiego i zagranicznego, starając się w każdy możliwy sposób zachęcić naszych odbiorców do szukania w codzienności użytecznej wiedzy” – mówi Jan Wolicki, jeden z członków zespołu projektowego „Ignorantia iuris nocet”.

„Skupiliśmy swoje działania w naszych social mediach. Regularnie publikujemy tam krótkie ciekawostki prawne, dzięki którym nasi odbiorcy mogą oswoić się z prawem, które przestanie być dla nich czarną magią, a stanie się równie rzeczą ludzką. Stworzyliśmy również krótki filmik na YT dotyczący prawa i jego funkcji. Serdecznie zachęcamy do oglądnięcia filmu na YT „- mówi Zofia Kolak.

„Nasze plany tegorocznej edycji „Ignorantia iuris nocet 2.0″ legły w gruzach z powodu pandemii i braku możliwości kontaktu w zgrupowaniach. Z tego powodu musieliśmy ograniczyć naszą działalność do aktywności w social mediach” – dodaje Magdalena Świerk.

Zespół „Ignorantia iuris nocet” zaprasza na :

Instagram https://www.instagram.com/ignorantia_iuris_nocet/?hl=pl
Facebook https://www.facebook.com/Ignorantia-iuris-nocet-100873514660503
YouTube https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=MidTsLzBovo&feature=youtu.be

Pierwsza edycja projektu została zauważona i nagrodzona dwoma nominacjami do Złotych Wilków „Zwolnionych z Teorii”. Młodzież swój projekt zaprezentowała także podczas audycji w TVP3 Rzeszów.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.