Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” . 70. rocznica zamordowania przywódców podziemia antykomunistycznego w Polsce

Środowisko 5. Pułku Strzelców Konnych AK ŚZŻAK w Dębicy było jedną z pierwszych w Polsce organizacji, która upamiętniała dzień 1 marca, jako rocznicę zamordowania członków IV Zarządu Głównego „Wolność i Niezawisłość”. Miało to miejsce jeszcze przed ustanowieniem Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w 2011 roku.

Od 10 lat corocznie ŚZŻAK Środowisko 5. PSK AK w Dębicy organizuje i inicjuje w Dębicy i powiecie dębickim obchody rocznicy 1 marca. Plany na 70. rocznicę zamordowania przywódców podziemia niepodległościowego w Polsce, jakie mieliśmy na ten szczególny czas, musiały zostać zweryfikowane z uwagi na trwający stan pandemii i związane z nim ograniczenia.

Zachęcamy jednak wszystkich do indywidualnego uczczenia pamięci bohaterów powojennego podziemia niepodległościowego.

Program uroczystości:

28 lutego 2021 (niedziela)godz. 10:00 Złożenie kwiatów na Rynku w DębicyZ uwzględnieniem obostrzeń sanitarnych wynikających z przepisów obowiązujących na dzień 28 lutego 2021 r.godz. 10:30 Msza święta w intencji Ojczyzny – kościół pw. św. Jadwigi

Zgodnie z przepisami władz państwowych w Mszy św. w kościele może wziąć udział ograniczona liczba wiernych. Zachęcamy do uczestnictwa poprzez transmisję internetową na stronie parafii.

1 marca 2021 (poniedziałek)godz. 18:00 Cmentarz Wojskowy w DębicyZbiórka Strzelecka Z.S. „Strzelec” w 70. rocznicę zamordowania przywódców IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – Apel pamięci oraz modlitwa- Złożenie kwiatów na symbolicznym grobie ppłk. Adama Lazarowicza „Klamry”

* Gumniska, kościół pw. Wniebowzięcia NMP1 marca 2021 (poniedziałek)godz. 8:00 Msza święta w rocznicę zamordowania ppłk. Adama Lazarowicza „Klamry”. Dzień patrona Szkoły Podstawowej w Gumniskach.

źródło; Armia Krajowa Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.