Nie żyje Urszula Rojek, twórca i animatorka kultury

W niedzielę, w wieku 69 lat, zmarła Urszula Rojek, Zasłużona dla Miasta Dębicy,  długoletnia animatorka i twórca kultury. Urszula Rojek – urodzona 12 lipca 1951 roku, wieloletnia kierowniczka Domu Kultury “Śnieżka”, instruktor teatralny, długoletnia animatorka i twórca kultury w Dębicy. Wychowała, wykształciła i przygotowała do wejścia w magiczny świat sztuki niezliczoną rzeszę artystów oraz zawodowców.

To z jej artystycznej wiedzy czerpali tak znakomici twórcy jak: Anna Augustynowicz, polska reżyserka teatralna, dyrektor artystyczna Teatru Współczesnego w Szczecinie, aktorzy Mariusz Kilian, Robert Chodur i wielu innych.

Dzięki zajęciom prowadzonym przez Urszulę Rojek jej wychowankowie odnosili największe sukcesy w sztuce amatorskiego teatru i zostawali laureatami ogólnopolskich konkursów poezji śpiewanej. Miała także udział w rozwoju wielu talentów literackich, m.in. Romana Misiewicza. Urszula Rojek za swoją pracę otrzymywała liczne nagrody i odznaczenia, w tym Brązowy Krzyż Zasługi, Zasłużony dla Miasta Dębicy, Zasłużony dla Powiatu Dębickiego.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.