Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Rozpoczyna się rekrutacja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Dębicy

Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze letnim 2021. Zapisy online rozpoczynają się 15 lutego 2021 o godz. 10.00.

Na zajęcia w Dębicy mogą się rejestrować wyłącznie uczniowie szkół podstawowych w wieku 7-12 lat mieszkający na terenie powiatu dębickiego. Przedsięwzięcie po raz kolejny wspierają finansowo Partnerzy strategiczni projektu: Goodyear Dunlop Polska Sp. z o.o. oraz Firma Oponiarska Dębica S.A., a także jako Partnerzy firma Darco Sp. z o.o., Nicrometal S.A. oraz Dębicki Park Przemysłowy.

W semestrze letnim wykłady oraz warsztaty prowadzone będą nadal w formie online. W minionym semestrze ze względu na epidemię koronawirusa i wprowadzone obostrzenia, zajęcia DUT zostały przeniesione do sieci. Wszyscy zarejestrowani studenci mogli korzystać z wykładów online i dodatkowych zajęć dostępnych także dla innych zainteresowanych: Naukowej Niedzieli Online oraz cyklu spotkań na żywo pn. Dolina Wiedzy Live. Organizatorzy mając na uwadze bezpieczeństwo studentów i fakt, że taka formuła zajęć sprawdziła się bardzo dobrze w minionym semestrze, postanowili utrzymać te formę dla wykładów oraz warsztatów we wszystkich filiach: Rzeszowie, Mielcu, Dębicy oraz w Jaśle. Liczba miejsc na wykłady online będzie nieograniczona, natomiast w grupach warsztatowych w każdym z miast, będzie dostępne 135 miejsc i będzie obowiązywać kolejność zgłoszeń.

Zapisy na warsztaty będą dostępne tylko dla dzieci, które wcześniej zapiszą się na wykłady online.
Rodzice mogą zapisywać dzieci poprzez stronę DUT – wystarczy założyć konto na stronie www.dolina-wiedzy.pl/dut, a następnie zarejestrować dziecko do wybranej filii (lub skorzystać z posiadanego już wcześniej konta, w przypadku kolejnej już rejestracji na zajęcia DUT). Rejestracja będzie aktywna od 15 lutego od godz. 10.00 do 22 lutego 2021 do godz. 23.59.59. W podanym terminie prowadzone są zapisy na wykłady online. Tylko osoby zapisane na wykłady mogą zapisywać się na warsztaty online w późniejszym terminie (zostanie podany do wiadomości rodzicom dzieci zapisanych na wykłady online).

Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Osobom biorącym udział w warsztatach zapewniamy materiały na zajęcia. Zasady rekrutacji i jej poszczególne etapy dostępne są na stronie (https://dolina-wiedzy.pl/dut/uczelnia/rejestracja/).

W semestrze letnim podczas czterech wykładów mali studenci spróbują odpowiedzieć sobie na kilka nurtujących pytań. Co nas ciśnie i dlaczego wieje wiatr? Czego można dowiedzieć się patrząc w niebo? Czego nie widać a co można zobaczyć zaglądając do środka drukarki? Czym jest elektryczny ping -pong i jak można samemu stworzyć prawdziwą burzę? Jesteśmy pewni, że odpowiedzi na te pytania zaskoczą niejednego przyszłego naukowca.

Z kolei na 1,5 godzinnych warsztatach online uczestnicy będą eksperymentować z substancjami chemicznymi. Odkryją magiczne właściwości gazów, nietypowe stany skupienia, a także zobaczą jak kolorowa może być chemia. Gwarantujemy, że podczas zajęć kilkakrotnie „skoczy nam ciśnienie”, a same eksperymenty wywołają u niejednego uczestnika wielkie zdumienie.

Zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowane są przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, która od 2009 roku prowadziła Politechnikę Dziecięcą. Fundacja chcąc rozszerzać tematykę zajęć podpisała umowę z Uniwersytetem Rzeszowskim na podstawie, której powstał DUT. Zapisy prowadzone są w Rzeszowie oraz pozostałych trzech Filiach: Mielcu, Dębicy i Jaśle.
Zajęcia DUT mają na celu pokazanie małym studentom, że nauka to nie tylko książki, ale także doskonała zabawa. Prowadzone są przez naukowców, wykładowców oraz popularyzatorów nauki z całej Polski, którzy poprzez wykłady czy pokazy z interesującymi eksperymentami, inspirują dzieci do poszerzania horyzontów i samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki.
Wszelkie pytania prosimy kierować na maila info@dolina-wiedzy.pl lub pod nr tel. 17 888 60 03. Zapraszamy również na www.facebook.com/DolinaWiedzy

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.