Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

W przydomowym garażu chcieli zbudować petardę. Wybuch ranił dwie osoby

„Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Dębicy prowadzone jest śledztwo w sprawie wyrabiania substancji wybuchowej, która może sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach, tj. o przestępstwo z art. 171 § 1 kk.

Do zdarzenia doszło w dniu 22 stycznia 2021 r. w godzinach wieczornych w miejscowości Róża, gdzie to nastąpił wybuch – w garażu – w związku ze zmieszaniem nieznanych substancji mających służyć do wytworzenia petardy hukowo-błyskowej.

W wyniku zaistniałego zdarzenia dwóch mężczyzn w wieku 22 i 24 lat doznało obrażeń ciała w postaci poparzenia twarzy, a jeden z nich dodatkowo urazu oczu i poparzenia dróg oddechowych.

W sprawie nie ogłoszono dotychczas nikomu zarzutów.

Za przedmiotowe przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat” – informuje Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.