Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Areszt dla mieszkańca Zagórza za pobicie sąsiada

Policjanci zatrzymali 35-latka podejrzanego o pobicie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a zebrany materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom zawnioskować o areszt. Decyzją sądu, mieszkaniec Zagórza, który ma na swoim koncie podobne przestępstwa, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W poniedziałek, brzosteccy policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Zagórza podczas wizyty pobił swojego 63-letniego sąsiada. Poszkodowany mężczyzna z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala, gdzie pozostaje w dalszym leczeniu. Sprawcę pobicia przewieziono do dębickiej komendy w celu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,8 promila alkoholu. Podczas czynności okazało się, że mężczyzna ma na swoim koncie podobne przestępstwa, których dopuszczał się w przeszłości.

Zarzuty, które przedstawili mu funkcjonariusze dotyczą pobicia 63-latka, spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, niebezpieczeństwa utraty życia. 

Na wniosek funkcjonariuszy wsparty przez dębicką prokuraturę, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na trzy miesiące.

Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy. Za popełnione przez 35-latka przestępstwo, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nie mniejszą niż 3 lata.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.