Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Dębica z dofinansowaniem na przebudowę ul. Mościckiego i Metalowców

Gmina Miasta Dębica w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzyma prawie 7 milionów złotych na przebudowę ulicy Mościckiego i Metalowców. Zgodnie z przygotowanym projektem, inwestycja obejmie kompleksową przebudowę dwóch odcinków ul. Mościckiego (pierwszy od ul. Świętosława do skrzyżowania z małą obwodnicą północną przed Tikkurilą, drugi od skrzyżowania za Tikkurilą do skrzyżowania z ul. Metalowców) oraz odcinek ul. Metalowców do skrzyżowania z ul. Sandomierską.

Wczoraj rząd przyznał kolejne środki na remont i budowę nowych dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD), którego celem jest wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego, a co za tym idzie przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym.

Gmina Miasta Dębica w ramach rządowych środków otrzyma prawie 7 mln złotych na realizację projektu kompleksowej przebudowy dwóch ulic: Mościckiego i Metalowców.
– Bardzo dziękuję Panu Premierowi,  przedstawicielom Samorządu Województwa Podkarpackiego, parlamentarzystom, pracownikom Urzędu Miejskiego w Dębicy i wszystkim osobom, które były zaangażowane w pozyskanie środków na realizację tej ważnej dla naszego miasta inwestycji. Dziękuję za wspieranie naszych działań i projektów, których realizacja poprawi bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.

Zakres prac obejmować będzie następujące elementy:

  • ul. Mościckiego, odcinek 1 – zadanie obejmuje rozbudowę odcinka drogi gminnej wraz z budową kanalizacji deszczowej, ścieżki rowerowej, chodników na całej długości, zjazdów, oświetlenia, przebudowę skrzyżowania z ul. Świętosława, przebudowę skrzyżowania z ul. Kosynierów Racławickich oraz przebudowę obiektu mostowego,
  • ul. Mościckiego, odcinek 2 – zadanie obejmuje rozbudowę odcinka drogi gminnej wraz z budową kanalizacji deszczowej, ścieżki rowerowej, chodników, zjazdów, oświetlenia, przebudowę skrzyżowania na połączeniu przebudowywanych odcinków dróg gminnych (ul. Metalowców i ul. Mościckiego) oraz drogi gminnej nr 106297R., zadanie obejmuje także przebudowę obiektu mostowego,
  • ul. Metalowców – zadanie obejmuje rozbudowę odcinka drogi gminnej nr 105888R wraz z budową kanalizacji deszczowej, ścieżki rowerowej, chodników, zjazdów, oświetlenia, przebudowę skrzyżowania ul. Metalowców z ul. Sandomierską oraz przebudowę skrzyżowania na połączeniu przebudowywanych odcinków dróg gminnych (ul. Metalowców i ul. Mościckiego). Zadanie obejmuje także przebudowę obiektu mostowego, tj. budowę przepustu drogowego (w ciągu ul. Metalowców), przejmującego funkcję istniejącego, przeznaczonego do rozbiórki przepustu oraz otwartego koryta potoku Budzisz.

Szacunkowa wartość inwestycji to 15 493562 zł. Przewidywany czas jej realizacji to okres od maja 2021r. do listopada 2023r. Obecnie trwają przygotowania do ogłoszenia procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy zadania.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.