Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

„Ekonomik” gościł olimpijczyków z południowo-wschodniej Polski. Wyniki finału już niebawem

Blisko 20 finalistów z miast południowo-wschodniej części kraju wystartowało dziś w etapie centralnym Ogólnopolskiego Finału VI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich (WiUHM). Wśród nich znalazło się dwóch uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy. To właśnie ta szkoła była gospodarzem wydarzenia. Wyniki zmagań poznamy za kilka dni.

Głównym organizatorem WiUHM jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy. „Ekonomik” został wytypowany do przeprowadzenia centralnego etapu przez Komitet Główny Olimpiady. 

Wśród finalistów znaleźli się dwaj uczniowie „Ekonomika”: Daniel Różański oraz Krystian Susz. Obaj zapewnili sobie miejsca w elitarnym gronie 65 uczestników WiUHM z całego kraju, wykazując się zaawansowaną wiedzą z zakresu ekonomii, handlu oraz tematu „Kryzysu jako zjawiska ekonomicznego w teorii i praktyce gospodarowania”. 

– Jeżeli młody, ambitny człowiek wybierze dobrą szkołę, gdzie nauczyciele dbają o przekazywanie wiedzy nie tylko teoretycznej, ale i praktycznej to mamy efekty pod postacią reprezentantów powiatu w olimpiadach na poziomie ogólnopolskim . Takie doświadczenia pomogą z pewnością młodzieży na dalszym etapie nauki i można przypuszczać, że ułatwią start w życie zawodowe – mówi starosta Piotr Chęciek.

Tytuł finalisty gwarantuje Danielowi i Krystianowi zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie z wynikiem 100 procent. Ich opiekunem jest Małgorzata Szyszka, nauczycielka przedmiotów ekonomicznych i handlowych w ZSE w Dębicy.

źródło: Powiat Dębicki

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.