Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Mieszkańcy Osiedla Kępa sami postanowili posprzątać okolice Wisłoki. Pomógł im Powiat Dębicki

Nawet dwa kontenery nie wystarczyły, by pomieścić odpady zebrane podczas minionego weekendu w trakcie akcji „Kępa Eko Spacer nad Wisłoką”. Koszt wynajmu obu pojemników został sfinansowany przez Powiat Dębicki, który w ten sposób wsparł inicjatywę mieszkańców Osiedla Kępa, chcących oczyścić okolice rzeki Wisłoki z zalegających śmieci.

Pomysłodawczynią i koordynatorką „eko spaceru” była dębiczanka Małgorzata Kozioł, która do udziału w planowanej akcji zachęcała za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych. Zwracała uwagę, że problem jest bardzo poważny, ponieważ sprawa nie dotyczy tylko papierków czy plastikowych butelek, ale także m.in. porzuconego gruzu, części samochodowych, odpadów budowlanych, a nawet eternitu. 

To również pani Małgorzata zwróciła się do Wydziału Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Dębicy z prośbą o wsparcie proekologicznych działań. W odpowiedzi na jej pismo Powiat Dębicki zapewnił kontenery i wywóz zebranych podczas akcji śmieci.

źródło: Powiat Dębicki

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.