Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Nowe taryfy za wodę i ścieki. W tym roku bez podwyżek

Na podstawie decyzji Dyrektora Regionalnego Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, od 9 kwietnia zaczęły obowiązywać nowe taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Miasta Dębicy oraz części gminy Dębica. Wodociągi Dębickie, po konsultacjach z burmistrzem Mariuszem Szewczykiem, zdecydowały o niewprowadzaniu podwyżek taryf w pierwszym roku obowiązywania opłat.

Organ regulacyjny, którym są Wody Polskie, na postawie złożonego projektu taryfy przez Wodociągi Dębickie, przeprowadził analizę złożonych dokumentów i zatwierdził ostatecznie nowe stawki, które będą obowiązywać przez najbliższe trzy lata.

Biorąc pod uwagę sytuację związaną z pandemią COVID-19, jej wpływem na życie mieszkańców miasta i naszego regionu oraz analizując sytuację gospodarczą i społeczną w kraju, Wodociągi Dębickie, po konsultacjach z Burmistrzem Miasta, zdecydowały o niewprowadzaniu podwyżek taryf w pierwszym roku obowiązywania opłat. W drugim roku opłaty wzrosną średnio o 7,9%, w roku trzecim pozostaną bez zmian.

– Wiele samorządów ze względu na ciężką sytuację finansową spowodowaną lockdownem, wprowadza podwyżki za wodę i ścieki. Skutkuje to obciążeniem portfeli mieszkańców i nadszarpnięciem ich domowych budżetów. Zdaję sobie sprawę z tego, że zarówno ten rok, jak i poprzedni  to czas pełen wyzwań dla nas wszystkich. Razem z Wodociągami Dębickimi przygotowaliśmy taki plan opłat za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków, aby uniknąć obciążania domowych budżetów mieszkańców kolejnymi wydatkami. Cena za wodę pozostanie w tym roku taka sama, bez dodatkowych podwyżek  – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.

Szczegóły dotyczące nowych taryf znaleźć można TUTAJ

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.