Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Region. Zawalił się dach domu. W środku byli dwaj mężczyźni.

Wiele szczęścia mieli mieszkający w drewnianym domu mężczyźni. Wczoraj w godzinach popołudniowych zawalił się drewnianej konstrukcji dach wraz z kominem i wpadł do pomieszczenia, w którym przebywali. Nikomu nic się nie stało.

Wczoraj w godzinach popołudniowych dyżurny tarnowskiej komendy Policji został powiadomiony o katastrofie budowlanej w Lusławicach koło Zakliczyna. Świadkowie powiadomili, że drewniana konstrukcja dachu pokrytego ceramiczną dachówką zawaliła się do środka budynku. Wewnątrz zamieszkują dwie osoby.

Niedaleko w służbie był sierż. Grzegorz Mortek z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskie Policji w Tarnowie. To on już po kilku minutach jako pierwszy zjawił się na miejscu. Szybka wymiana informacji z osobami będącymi w rejonie zawalonego dachu wskazały, że wewnątrz znajduje się 70-letni mężczyzna, który nie jest w stanie o własnych siłach opuścić zagrożonego miejsca. Gdy policjant wszedł do zniszczonego budynku, zauważył w pokoju, do którego zawalił się dach i komin, siedzącego na wersalce staruszka. Nie był sam w stanie mu pomóc. W tym czasie na miejsce pojawił się zastęp ochotników z Zakliczyna. Policjant wezwał jednego z druhów i wspólnie wynieśli mężczyznę ze zniszczonego pokoju na zewnątrz w bezpieczne miejsce.

Mieszkający z nim 42-letni syn zdołał sam wyjść z domu. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni nie stwierdzili obrażeń u obu mężczyzn. Nie było konieczności przewożenia ich do szpitala. Miejsce zostało zabezpieczone, a mężczyźni trafili pod skrzydła rodziny.

Źródło: Tarnowska Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.