Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Region. Znalazł portfel na ulicy, a w nim 5 tysięcy złotych

O dużym szczęściu w nieszczęściu może mówić mężczyzna, który zgubił portfel z dokumentami i pieniędzmi. Zgubę znalazł mieszkaniec Ropczyc, który zgłosił się na Policję, prosząc, aby przekazać ją właścicielowi. Dzięki wzorowej postawie ponad 5 tys. zł, które znajdowało się w portfelu, już następnego dnia wróciło do prawowitego właściciela.

W poniedziałek do ropczyckiej komendy przyszedł mężczyzna, który złożył zawiadomienie o kradzieży portfela, pozostawionego w niezamkniętym samochodzie na jednym z parkingów w Ropczycach. 41-latek utracił dokumenty oraz znaczną ilość pieniędzy, które znajdowały się środku. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie i rozpoczęli swoje czynności.

Szybko się okazało, że pomoc policjantów nie będzie potrzebna. Już następnego dnia do komendy zgłosił się 64-letni mieszkaniec Ropczyc, który znalazł leżący na chodniku portfel, wewnątrz którego znajdowały się mi.n. dokumenty, a także ponad 5 tys. zł. Mundurowi skontaktowali się z właścicielem, który dzięki uczciwemu znalazcy nie poniósł dużej straty finansowej, a także nie naraził się problemy związane z utratą dokumentów. Postawa mężczyzny zasługuje na uznanie i wyrazu szacunku, a także stanowi wzór do naśladowania.

Pamiętajmy, że każdy znaleziony przedmiot, dokumenty, czy pieniądze należy zwrócić, w innym przypadku, narażamy się na konsekwencje wynikające z przywłaszczenia rzeczy. Pamiętajmy również, że zanim zgłosimy kradzież, trzeba się upewnić w jaki sposób utraciliśmy rzecz, a najlepiej to zrobić przeszukując najpierw wszystkie miejsca, w których zazwyczaj ją pozostawiamy. Za zgłoszenie niepopełnionego przestępstwa grozi kara do 2 lat więzienia.

Źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.