Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Rozpoczęło się I sympozjum naukowe: Miejsca Pamięci Narodowej – depozytariuszem martyrologii narodów…

O godz. 12.00 w  Domu Kultury w Pustkowie-Osiedlu rozpoczęło się I sympozjum naukowe pt. „Miejsca Pamięci Narodowej – depozytariuszem martyrologii narodów. Współczesne wyzwania, problemy i szanse rozwoju na przykładzie Europejskiego Centrum Pamięci i Pojednania”.

Sympozjum naukowe zostało poprzedzone uroczystością upamiętnienia ofiar II wojny światowej na Górze Śmierci w Paszczynie, które rozpoczęły się o godz. 10.00 . O godz. 10.15 miała miejsce modlitwa w intencji Ojczyzny i ofiar II wojny światowej, a po niej nastąpiło złożenie wieńców i zapalenie zniczy. Krótka uroczystość zakończyła się po godz. 11.00

W gronie gości znaleźli się:
Jan Szuro z rodziną, autor książki poświęconej jego ojcu Stanisławowi Szuro, więźniowi obozu w Pustkowie
Grono specjalistów z IPN Rzeszów: dr Jacek Magdoń, dr Mirosław Surdej
Renata Rusin- opiekun ekspozycji w Bliżnie
Paulina Ibek – reżyser trylogii poświęconej filmowi o obozie w Pustkowie

Dołącz do oglądania I sympozjum klikając w poniższe zdjęcie

Pustków – makieta

I SYMPOZJUM NAUKOWE PT: „MIEJSCA PAMIĘCI NARODOWEJ-DEPOZYTARIUSZEM MARTYROLOGII NARODÓW…”

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.