Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Góra Śmierci 2021 – mieszkańcy powiatu dębickiego w hołdzie pomordowanym

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło dzisiaj w uroczystościach patriotyczno–religijnych na Górze Śmierci w Paszczynie (gm. Dębica). W latach 1940-1944 zginęło tutaj kilkanaście tysięcy jeńców różnej narodowości, przetrzymywanych w niemieckich obozach pracy przymusowej. Obchody stanowiły hołd dla ofiar II wojny światowej.

Ze względu na obowiązujące obostrzenia epidemiczne, uroczystości miały symboliczny wymiar. Tuż po modlitwie w intencji Ojczyzny i ofiar II wojny światowej, delegacje różnych środowisk ziemi dębickiej oraz ropczycko-sędziszowskiej złożyły kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym więźniów obozu.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.