Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kolędnicy misyjni „powędrowali” do Republiki Środkowoafrykańskiej

Nasi misjonarze w Republice Środkowoafrykańskiej próbują zaadaptować dobrze znaną akcję Kolędników Misyjnych z ich rodzimej diecezji, w Kościele na terenie misyjnym, gdzie pracują. Dziełem pokierował ks. Michał Rachwalski, nadając nazwę przedsięwzięciu: „Amolenge na tongolo” – dzieci z gwiazdą.


Już drugi raz Kolędnicy Misyjni z diecezji Bouar, gdzie biskupem jest tarnowski misjonarz ks. Mirosław Gucwa, wyszli do ludzi, by gościć Dobrą Nowinę w formie mini scenki o Bożym Narodzeniu.W przedsięwzięcia zaangażowały się trzy parafie, a s. Izabela Pilorz była autorką strojów.

Grupa kolędników z parafii katedralnej może się pochwalić, iż Dobrą Nowinę zanieśli do więzienia, gdzie mimo obaw opiekunów, kolędnicy zostali bardzo żywo przyjęci przez osadzonych w nim więźniów.

„W parafii Wantiguera, chyba wszystkie dzieci, które w tym dniu były na porannej mszy świętej, podążały w kolędniczym orszaku. Tak więc, aktorzy nie musieli się martwić o publiczność, nawet gdyby nikt ich nie chciał oglądać. Spora grupa dzieci towarzyszących kolędnikom oprócz sporego zamieszania w całej wiosce, była również powodem wznoszenia się tumanów pyłu. Trzeba zaznaczyć, że w naszej szerokości geograficznej przeżywamy w tym czasie porę suchą, więc od miesiąca nie padał deszcz, natomiast słońce świeci bez ustanku. W tym dniu około godziny 13.00 było 31 oC w cieniu. Wszystkie dzieci, wraz z opiekunami, byli dość zmęczeni po trzygodzinnym kolędowaniu, ale mimo wszystko szczęśliwi” – napisał ks. Michał.

Dzieci, którym pomagają m.in. kolędnicy diecezji tarnowskiej, podczas kolędowania w diecezji Bouar zbierały ofiary przeznaczając je dla swoich rówieśników w Azji Centralnej (projekt Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci), podobnie zresztą jak kolędnicy w diecezji tarnowskiej. To piękna idea do wykorzystania wychowawczo, że kolędników z diecezji tarnowskiej i z diecezji Bouar połączył jeden cel: pomoc dzieciom Kazachstanu, Kirgistanu i Uzbekistanu. Taki Kościół winien być budowany w sercach najmłodszych wyznawców Chrystusa na całym świecie.

ks. Krzysztof Czermak/Portal Diecezja Tarnowska

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.