Nowe stowarzyszenie „Teraz Dębica” rozpoczyna działalność

Stoją od lewej: Przemysław Sarna, Paweł Kędzior, Dorota Szczęch, Monika Zapart, Katarzyna Karasińska, Norbert Job, Paweł Hayn. 

Od stycznia br. w Dębicy funkcjonuje nowe Stowarzyszenie pod nazwą „Teraz Dębica”. Zostało ono założone przez grupę dębiczan, której celem jest włączenie się w życie społeczne naszego miasta.

– Na pytanie dlaczego zaangażowałam się w to przedsięwzięcie muszę odpowiedzieć, że uświadomiłam sobie, że nasza przyszłość zaczyna się właśnie teraz – mówi Dorota Szczęch, wiceprezes Stowarzyszenia.

– Nasze działania, które teraz podejmujemy mają kluczowy wpływ na to w jakich realiach będziemy żyć za kilka lat – tłumaczy swoją motywację wiceprezes, odpowiedzialna w Teraz Dębica również za obsługę prawną.  

Niesienie pomocy innym ludziom jest ważnym aspektem funkcjonowania Stowarzyszenia. Monika Zapart na co dzień pomaga osobom starszym realizując z nimi różnego rodzaju programy i projekty wsparcia stawiając też na aktywizację społeczeństwa i szeroki dostęp do kultury. Natomiast Katarzyna Karasińska zajmuje się osobami chorymi, pracując jako farmaceuta.

– Grupa założycielska złożona jest z siedmiu osób, ale w każdej chwili osoby, które chcą dołączyć do nas mogą to zrobić. Wystarczy wejść na naszą stronę internetową www.terazdebica.pl i wypełnić formularz kontaktowy – tłumaczy Paweł Kędzior, pełniący funkcję Sekretarza. Zakres działania Stowarzyszenia jest bardzo szeroki. Za sprawy związane ze sportem odpowiada Przemysław Sarna, miłośnik piłki nożnej, siatkówki i tenisa stołowego, a wsparcie informatyczne zapewnia Norbert Job, który także jest odpowiedzialny za sprawy związane z promocją kultury. Obszar działalności Stowarzyszenia jest rozległy, więc każdy może się włączyć i robić to co lubi.    

Podczas spotkania założycielskiego została wybrana nazwa dla Stowarzyszenia, czyli „Teraz Dębica”. Ma ona wiele znaczeń. Jednym z nich jest nawiązanie do Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. Głównym celem postawionym przez twórców idei godła były działania związane z odrodzenie prestiżu polskiej marki. – My mamy podobny cel, chcemy, aby Dębica była ważnym ośrodkiem miejskim na mapie naszego województwa – wyjaśnia Paweł Hayn, prezes Stowarzyszenia. Korzenie godła „Teraz Polska” sięgają lat 90-tych i początku okresu transformacji gospodarki oraz tworzenia się wolnego rynku w Polsce. Wtedy pojawiła się inicjatywa, którego celem była pomoc polskim przedsiębiorcom w konkurowaniu z importowanymi produktami. Sukces polskiej gospodarki, poziom rozwoju gospodarczego oraz wielkość absorpcji środków unijnych jest właśnie również sukcesem tego przedsięwzięcia.  

Strzałki umieszczone w logotypie Stowarzyszenia Teraz Dębica mają za zadanie wskazywać centrum. Dla nas to centrum ma symboliczne znaczenie, ponieważ w naszych działaniach koncentrujemy się na mieście Dębica, a w szczególności na jego mieszkańcach.

Zgodnie ze statutem, głównymi celami działalności Stowarzyszenia Teraz Dębica są: rozwój społeczeństwa obywatelskiego, rozwój gospodarczy, działania doradcze i edukacyjne, promocja kultury, sportu i zdrowia. Aby wcielić w życie to, co ma jeszcze dosyć teoretyczny charakter, został już przygotowany program działań na 2022 r. Znajdują się w nim bardzo różne inicjatywy, które powinny spodobać wielu mieszkańcom naszego miasta. Szczegóły podane zostaną już wkrótce.

źródło: Stowarzyszenie „Teraz Dębica”.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.