Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Półka bookcrossingowa już w Zawadzie!

Już od stycznia w Centrum Kulturalno-Oświatowym w Zawadzie została uruchomiona pierwsza (nie ostatnia)w Gminie Dębica półka, a raczej regał  BOOKCROSSINGOWY.

Pierwsze książki znalazły się tam dzięki Pani Marii Sulisz, zawadzianki, która nieodpłatnie przekazała swoje zbiory na ten cel. Opiekę i organizację formalną nad tym przedsięwzięciem sprawuje biblioteka publiczna w Zawadzie i Stasiówce wraz z portalem bookcrossing.pl. gdzie już zarejestrowana została oficjalna półka i uwalniane tytuły. Regał bookcrosingowy znajduje się w holu CKO w Zawadzie, tak aby każdy kto odwiedzi to miejsce mógł swobodnie z niego korzystać, zabierać i zostawiać swoje książki.

 Co to takiego bookcrossing, na czym polega, kto może korzystać i na jakich zasadach?
Książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane” – taka oto idea towarzyszy akcji bookcrossingowej – uwalniania książek.
Idea ta polega na  nieodpłatnym przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Nie trzeba zatem nigdzie się zapisywać ani rejestrować, nie ma terminów.
Każdy kto odwiedzi CKO w Zawadzie może przeglądnąć i zabrać ze sobą książkę ale także zostawić tę, którą chce się z innymi podzielić.
Zachęcamy i zapraszamy wszystkich chętnych do tej niekonwencjonalnej formy popularyzowania książki i czytelnictwa.
Pani Marii serdecznie dziękujemy za inspiracje i podzielenie się z innymi swoimi zbiorami!
PODARUJ KSIĄŻCE DRUGIE ŻYCIE W CKO W ZAWADZIE!
CZĘSTUJ SIĘ KSIĄŻKAMI Z NASZEGO REGAŁU!
ZAPRASZAMY!

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.