Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Programy do windykacji, czyli polubowny proces odzyskiwania należności

Zawieranie kontraktów jest dla firm podstawą finansowej kondycji. Nowa umowa wywołuje pozytywne emocji i zapewnia zwyczajnie byt. Niestety, ale jak wiemy z praktyki, wielu kontrahentów często zalega z wynagrodzeniem czy ogólnie spłatą środków. To niekomfortowa sytuacja, z którą trzeba sobie umieć poradzić. W tym celu wykorzystuje się na przykład sposoby windykacji polubownej. To ważne, aby móc uregulować stosunki i mimo wszystko pozostawić po sobie dobre wrażenie. Dlatego też warto dowiedzieć się więcej o tym sposobie windykacji oraz o programach ułatwiających cały proces.

Windykacja polubowna, czyli co w zasadzie? Oto kilka podstawowych informacji
Krajowy Rejestr Długów w maju 2013 roku opublikował badania, które wskazują na to, że co trzecie przedsiębiorstwo nie jest w stanie terminowo regulować zobowiązań. A to niezwykle istotna przeszkoda na ich drodze do zachowania dobrej relacji z partnerami biznesowymi. Konieczna więc wydaje się pomoc w rozwiązywaniu problemów takiego rodzaju. Windykacja polubowna, czyli inaczej miękka, polega na polubownym podejściu wierzyciela do osoby lub podmiotu zalegającego ze spłatą. Esencję takich działań stanowi skłonienie na przykład kontrahenta, aby ten dobrowolnie, czyli bez wejścia na drogę sądową, uregulował dług. Aby tak się stało, niezwykle istotne jest odpowiednie podejście do całej sytuacji. Takie negocjacje i przypomnienia często wywołują niezamierzony efekt, który utrudnia szybką i pomyślną finalizację procesu, a ponadto wywołuje spór. To wszystko niesie, niestety, negatywne emocje, a te każdy chciałby ograniczyć do minimum. Windykacja polubowna polega na przypomnieniu w formie mejla lub pisma. Informuje się w nim o tym, że termin upłynął, oraz o poważnych konsekwencjach, które może ponieść w przypadku ewentualnego przekroczenia kolejnego terminu. Może się okazać, że dłużnik nie ma środków. To dobry moment na zawarcie ugody i obmyślenie, co w tej sytuacji można zrobić.

Programy do windykacji, czyli wsparcie w przeprowadzeniu procesu windykacji polubownej
W procesie windykacyjnym niezwykle ważna jest dobra komunikacja z kontrahentami, którzy zalegają ze spłatami należności. Istnieją na szczęście sposoby na to, aby sprawnie i umiejętnie kontaktować się z nimi. Programy do windykacji są rozwiązaniem takiej sytuacji. Szczycą się one tym, że zwiększają efektywność procesu spłaty długów. Czym się charakteryzują? Maksymalizują skuteczność docierania do dłużników. To niezwykle przenosi się na tempo całego cyklu windykacyjnego. Niektóre programy do windykacji ułatwiają również zarządzanie własnymi pracownikami. Pozwalają bowiem monitorować skuteczność i wydajność ich pracy. Niewątpliwie godnym do polecenia programem jest ten z firmy SmartDebt. Koniecznie sprawdź ich ofertę i dowiedz się więcej o technologii, którą wykorzystują w celu zwiększania efektywności procesu windykacyjnego.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.