Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Z jakich powodów warto korzystać z usług pomocy drogowej?

Nie potrafimy przewidzieć wszystkiego. Złośliwość rzeczy martwych często daje nam się we znaki, nawet jeśli dbamy o odpowiednią eksploatację czy regularne badania stanu technicznego pojazdu. Niestety, nawet to nie może wykluczyć mniejszych lub większych awarii samochodu. Nagłe usterki zdarzyć się mogą zarówno doświadczonym kierowcom, jak i tym początkującym. Dotyczą również starych aut, jak i tych nowych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego warto mieć przy sobie numer do profesjonalnej pomocy drogowej.

Pomoc drogowa pomoże Ci zawsze i wszędzie. Zaufaj jej usługom!
Jako że usterki techniczne czy też stłuczki zdarzają się praktycznie co dnia, powodując mniejszy lub większy chaos na ogólnopolskich drogach, to pomoc drogowa jest dostępna w zasadzie przez całą dobę i to siedem dni w tygodniu. To bardzo ważne, ponieważ wypadki istotnie przyczyniają się do trudniejszego przejazdu, co skutkować może korkiem. Gdy nasze auto stoi i samodzielna naprawa nie skutkuje lub zabiera za dużo czasu, to jest to istotny problem, a ten trzeba rozwiązać. Dotyczy to również sytuacji, w których pojazd pozostawiany jest na poboczu; to wbrew pozorom też utrudnia ruch pozostałym kierowcom, stwarzając przy okazji zagrożenie. Bezpieczeństwo to aspekt najwyższego priorytetu, dlatego należy być przygotowanym na takie niespodziewane zdarzenia. Wzywając pomoc drogą, stwarzamy sytuację, w której minimalizujemy ogólne niebezpieczeństwo.

Wezwanie pomocy nie zawsze kończy się holowaniem. O czym należy pamiętać?
Warto pamiętać, że nie każde wezwanie lawety skutkuje odholowaniem. Nawet drobne usterki mogą być dla nas niezauważalne, na przykład w wyniku pośpiechu. Jeśli fachowiec zostanie wezwany i jest w stanie szybko usunąć problem, to nie należy martwić się transportem samochodu do warsztatu. Jeśli jednak sytuacja wymusza holowanie, to możemy być pewni, że pracownik pomocy drogowej podwiezie nas w miejsce, w które powinniśmy się udać. O czym należy pamiętać, przed wezwaniem pomocy? Nieodzowne jest włączenie oświetlenia awaryjnego i możliwie jak najszybsze umieszczenie trójkąta ostrzegawczego. W obszarze zabudowanym powinien znajdować się bezpośrednio z tyłu pojazdu, poza nim w odległości od 30 do 50 metrów, a na drodze ekspresowej lub autostradzie w odległości 100 metrów. Nie należy tego nigdy lekceważyć. Ulice w Polsce słyną ze sporej ruchliwości, dlatego warto zadbać o bezpieczeństwo i skorzystać z usług pomocy drogowej, która działa jak najsprawniej. Taką jest niewątpliwie Pomoc Drogowa Wrocław. Tę firmę znajdziesz pod linkiem: https://pomocdrogowa-wroclaw.eu/. Działa ona nie tylko na terenie Wrocławia, ale także na obszarze innych miejscowości. Koniecznie sprawdź ich usługi i zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych kierowców.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.