Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Strażacy uratowali sowę

Uratowana sowa trafiła na Brzozowe Ranczo Fot. OSP Nagawczyna

Do nietypowej akcji ratowniczej doszło wczoraj w Nagawczynie w gminie Dębica. Strażacy zostali wezwani do jednego z budynków, w którego przewodach wentylacyjnych utknął dużych rozmiarów ptak. Jak się później okazało był to puszczyk zwyczajny.

Puszczyk to dość pospolity ptak zamieszkujący nawet tereny miejskie. Na naszym terenie bardzo często w nocy słychać jego pohukiwania. Zamieszkuje dziuple starych drzew i pewnie otwór wentylacyjny uznał za takie schronienie do którego wleciał, ale nie mógł już się z niego wydostać. Za kilka tygodni zaczyna się okres lęgowy u puszczyków ten z pewnością sukał miejsca na zbudowanie gniazda. Zaalarmowani hałasem właściciele wezwali strażaków z OSP Nagawczyna, którzy uwolnili ptaka i przekazali na Brzozowe Ranczo.

W akcji ratowniczej brały udziały oddziały strażaków z JRG1 i OSP Nagawczyna

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.