Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Muzyczne pożegnanie z batutą Stanisława Świerka

Niedzielnym koncertem swoją pracę z Miejską Orkiestrą Dętą zakończył Stanisław Świerk. Na zasłużony odpoczynek odchodzi po 52 latach kierowania muzycznym zespołem.

Stanisław Świerk dyrygentem Miejskiej Orkiestry Dętej był od 1970 roku. Grupa swoimi występami uświetnia większość uroczystości patriotyczno-religijnych i kulturalnych w Dębicy. Orkiestra koncertowała także poza granicami kraju, m.in. w: Czechosłowacji, Niemczech, Francji, Belgii, Czechach, Słowacji, Ukrainie i Węgrzech. Brała udział w wielu przeglądach i festiwalach. Stanisław Świerk z orkiestrą zdobył wiele nagród i wyróżnień. Był wielokrotnym laureatem Wojewódzkich Przeglądów w Rzeszowie, Tarnowie, Lublinie, Krakowie, Tyczynie i Ogólnopolskich Konkursów, m.in. w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu i Poznaniu.

Kapelmistrz za swoja pracę i zaangażowanie, a także osiągnięcia artystyczne i pedagogiczne był wielokrotnie odznaczony, m.in. Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz wyróżniony tytułami: Zasłużony dla Miasta Dębicy i Zasłużony dla Powiatu Dębickiego.

Podczas koncertu wystąpili:

dyrygenci:
Stanisław Świerk
Marek Ruda

soliści:
Magdalena Świerk
Aleksandra Warżała
Grzegorz Tomaszewski
Zdzisław Wojtynkiewicz

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.