Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Nie żyje Stanisław Jodłowski

W nocy z 17 na 18 marca w wieku 75 lat zmarł Stanisław Jodłowski, były zapaśnik, srebrny medalista Mistrzostwach Polski Juniorów, trener i działacz Wisłoki Dębica.

Z sekcją zapaśniczą dębickiej Wisłoki związany był od 1963 roku. Największym zawodniczym sukcesem Stanisława Jodłowskiego było zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski Juniorów. Był również członkiem drużyny w skład której weszli także : Jan Michalik, Józef Lipień, Kazimierz Lipień czy Czesław Korzeń, która w 1970 r. zdobyła tytuł mistrza Polski.

Karierę zawodnika zakończył w 1972 roku i zajął się trenowaniem młodzieży. Największy jego sukces jako trenera to zdobycie przez jego podopiecznego Andrzeja Tomaszewskiego w 1993 roku tytułu Mistrza Europy Juniorów.

W 1993 roku został wiceprezesem Wisłoki, a potem był również sekretarzem czy dyrektorem klubu. W ostatnich latach pracował przy publikacjach związanych z klubem.

Fot. Wisłoka Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.