Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Poseł Fryderyk Kapinos: Polacy całym sercem pomagają uchodźcom z Ukrainy!

Dziesiątki uchodźców trafiło na teren naszego regionu, gdzie znaleźli pomoc i schronienie.

Już ponad milion obywateli Ukrainy uciekło przed wojną do Polski. -Jestem świadkiem z jak wielką ofiarnością pomagają uchodźcom mieszkańcy naszego regionu – mówi poseł Fryderyk Kapinos.

Trudno wymienić wszystkie osoby i instytucje, które włączyły się w akcję pomocy dla Ukraińców. To są setki, tysiące ludzi i firm.

-W swoich biurach poselskich obserwuje pełną mobilizację. Strażacy PSP, Druhowie OSP, Koła Gospodyń Wiejskich, szkoły, członkowie stowarzyszeń, Wasza pomoc jest tu nieoceniona. Dziękuję z całego serca za ofiarność także wszystkim przedsiębiorcom i osobom prywatnym. Bez Waszego zaangażowania te wszystkie działania nie miałyby większego sensu – pisze na swoim profilu FB poseł Kapinos.

Prezes firmy Monis, Gustaw Fediów gdy dowiedział się, ż w biurze poselskim przebywa ponad 30 osób z Ukrainy, w tym ponad 20 dzieci sam wsiadł za kierownicę autobusu i zawiózł je na teren województwa opolskiego, gdzie miały zapewnione schronienie.

-Prezes „Taurusa” Stanisław Jarosz przekazał dziesiątki kilogramów produktów spożywczych na przygotowanie posiłków dla uchodźców – relacjonuje Fryderyk Kapinos. Przez kilka dni zapewniał też nocleg i wyżywienie w swoich obiektach, gdzie mogli wypocząć i nabrać sił. To było dla tych ludzi bardzo ważne, gdy po kilkudziesięciu godzinach ciężkiej podróży mogli znaleźć spokojny i bezpieczny kąt.

Z pomocą mieszkańcom Ukrainy pośpieszył prezes firmy Taurus Stanisław Jarosz, który przekazał produkty spożywcze i wielu z nich gościł w swoich hotelach.
Do ludzi przybywających z Ukrainy trafiają kanapki przygotowywane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich

Zdecydowana większość uchodźców z Ukrainy wysyłana jest do zachodnich części Polski. Tam łatwiej jest im znaleźć schronienie. Podkarpacie jest tylko miejscem gdzie otrzymują pierwszą pomoc.

Zmęczeni, wyziębieni, wciąż nie mogą uwierzyć w to co dzieje się w ich kraju.

-Codziennie jeździ na granicę w Przemyślu kilka busów, które przywożą wymęczonych ludzi do naszego regionu. Na granicę wozimy przygotowane dla nich kanapki i bułeczki, które wypiekają panie z kół gospodyń wiejskich – dodaje poseł Kapinos. Wszystko to nie mogłoby być możliwe gdyby nie ogromna życzliwość wielu przedsiębiorców, którzy pomagają nam przygotowywać posiłki dla ludzi na granicy. Do tej pory wysłaliśmy tam ponad 200 tysięcy kanapek i kilkadziesiąt tysięcy bułeczek.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.