Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

RAPORT Z PODKARPACKIEJ GRANICY: Terytorialsi z 3. PBOT nie zwalniają tempa – operacja NiezawodnaPomoc” trwa.

Blisko 400 Terytorialsów zaangażowanych jest dziewiętnastą dobę w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Obecnie do zadań żołnierzy WOT należy wsparcie wojewodów i samorządów poprzez obsługę osób w punktach informacyjnych, dystrybucję pomocy humanitarnej, transport, czy budowę miejsc tymczasowego zakwaterowania.

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak poinformował o zwiększeniu wsparcia jakiego udzielą żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej dla administracji państwowej i samorządowej oraz innych instytucji odpowiedzialnych za przyjęcie uchodźców w ramach operacji pod kryptonimem #NiezawodnaPomoc.

Na podstawie analizy sytuacji podjąłem decyzję o tym, żeby zwiększyć zaangażowanie liczebne Wojsk Obrony Terytorialnej w akcję, która została nazwana „Niezawodna pomoc”. Wsparcie uchodźcom udzielać będzie do 6 tysięcy żołnierzy WOT – mówił szef MON.

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady OT nieprzerwanie udzielają wsparcia podmiotom administracji publicznej w przyjęciu do naszego kraju uciekających przed wojną mieszkańców Ukrainy. Wszystko po to, by cały proces przybycia do naszego kraju był ułatwiony, jak również by nasi sąsiedzi, którzy uciekają z obszaru objętego konfliktem poczuli się bezpiecznie.
Bardzo szybko rosną potrzeby udzielenia wsparcia przez wojsko nie tylko na granicy polsko – ukraińskiej, ale także na terenie całego kraju ze względu na przemieszczanie się uchodźców w głąb Polski. Żołnierze WOT już teraz w całej Polsce wspierają pracę kilkunastu punków recepcyjnych i informacyjnych. Na szczeblu każdego województwa Terytorialsi działają w ramach grup wsparcia relokacji uchodźców. Zespoły żołnierzy współdziałają też z przedstawicielami Straży Granicznej, Policji, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz z wolontariuszami w przyjęciu uchodźców z Ukrainy.
Tekst: st. szer. Magdalena Mac
Zdjęcia: Paulina Lęcznar
Logotyp: DWOT

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.