Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Roman Przewoźnik zawitał ze swoja wystawą malarstwa do Rzeszowa

Obrazy Romana Przewoźnika można obejrzeć w Galerii Sztuki „r_z” Fot. Michał Drozd

Roman Przewoźnik zawitał ze swoja wystawą malarstwa do Rzeszowa, a wszystko za sprawą nagrody – Wyróżnienia Specjalnego, którym został uhonorowany przez Związek Polskich Artystów Plastyków Okręgu Rzeszowskiego w Wojewódzkim Konkursie „Obraz, grafika, rysunek, rzeźba roku 2019/2020” organizowanym przez Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie.


11 marca 2022 r. w Galerii Sztuki „r_z” Związku Polskich Artystów Plastyków przy ulicy 3 Maja 16 w Rzeszowie miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa Romana zatytułowanej „WYZ(w/n)ANIA”. Obrazy w większości znane są dębickim odbiorcom sztuki, bowiem na przełomie listopada i grudnia 2021 roku artysta prezentował swoje dzieła na wystawie indywidualnej w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Akademickiej w Dębicy. Jednak, jak mówi sam twórca: „Każda wystawa to nowe wyzwanie, emocje i doświadczenia”.
Artyście w otwarciu wystawy w rzeszowskiej galerii towarzyszył Paweł Borek – młody aktor, członek Grupy Teatralnej „Safo”, działającej w ramach MOKu w Dębicy, a prowadzonej przez panią Dominikę Migoń-Madurę. Paweł w parateatralnej formie wcielił się w rolę artysty recytując wiersz autora wystawy. „(o) sobie” to tekst uniwersalnie ilustrujący wielowymiarową gamę aspektów twórczości. Połączenie recytacji Pawła i bębnionych rytmów przez autora wystawy stworzyły niepowtarzalny klimat wernisażu. Obrazy Romana Przewoźnika w swojej abstrakcyjnej formie oddziaływania stawiają odbiorcę w obliczu wyzwań i wyznań artysty, który swoje emocje i przemyślenia przekazuje w wyjątkowy, tak bardzo dla siebie charakterystyczny sposób. Wystawa Romana Przewoźnika w Galerii Sztuki „r_z” potrwa do 29 marca – serdecznie zapraszamy.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.