Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Region. Pijany woźnica kierował konnym wozem

W poniedziałek rano policjanci tarnowskiej drogówki prowadzili w terenie akcję STOP – Probierz. To cykliczne działania mające na celu eliminowanie nietrzeźwych użytkowników dróg. Skierowane są nie tylko do kierowców pojazdów mechanicznych, ale także rowerzystów i pozostałych uczestników ruchu.

W ramach poniedziałkowego STOP – Probierza pracujący na terenie gminy Pleśna jeden z policyjnych patroli skontrolował trzeźwość kierowcy furmanki, który kilka minut po godzinie 10.00 poruszał się drogą publiczną przez miejscowość Świebodzin.

Tuż przed badaniem rolnik powożący wozem zaprzężonym w konia zarzekał się, że jest trzeźwy, bo nic nie spożywał. Niestety przeprowadzone badanie nie potwierdziło jego słów. 44-latek wydmuchał prawie promil alkoholu i dopiero wtedy przypomniał sobie, że poprzedniego dnia pił jednak wysokoprocentowy alkohol.

Za nieodpowiedzialne zachowanie na drodze będzie musiał ponieść prawne konsekwencje. Odpowie za jazdę pojazdem niemechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara grzywny. Wkrótce do sądu wpłynie wniosek o ukaranie mężczyzny.


Źródło: Tarnowska Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.