Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Dni Kultury w Dębicy

11 i 12 czerwca w Dębicy odbędą się Dni Kultury – cykl imprez artystycznych, koncertów  podczas których zbierane będą datki na pomoc Ukrainie.

W sobotę 11 czerwca na dębickim rynku zagra brawurowa i energetyczna formacja Farben Lehre, świętująca w ubiegłym roku 35-lecie działalności. Na plenerowej scenie zaprezentują się także grupy artystyczne MOK. Najmłodszych mieszkańców miasta zabawiać będą animatorzy. Następnego dnia na scenie Domu Kultury „Mors” wystąpi Narodowy Zespół Pieśni i Tańca „Huculija” z Iwano-Frankowska w Ukrainie, mogący pochwalić się ponad 80-letnią tradycją i tysiącami koncertów.
Bilety / cegiełki na to wydarzenie można nabyć w cenie 25 / 20 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na pomoc Ukrainie.

Grupa Farben Lehre powstała we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu na bogatą dyskografię kapeli złożyło się 14 płyt studyjnych, 6 DVD oraz liczne kompilacje. Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, New Model Army, Toy Dolls, U.K.Subs, G.B.H., Vibrators czy Dritte Wahl. Od 2004 roku Farben Lehre był pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej Punky Reggae live, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast, a w 2018 roku – po kilku latach przerwy – ponownie powróciła na polską mapę koncertową.

Żywiołowe koncerty zawsze grane „na 100%”, to bez wątpienia znak rozpoznawczy kapeli z Płocka. Od blisko dwudziestu lat zespół gra blisko sto koncertów rocznie i wciąż aktywnie udziela się na wielu scenach naszego kraju oraz poza jego granicami.
Skład grupy:
Wojtek Wojda – wokal, teksty
Konrad Wojda – gitara, wokal
Filip Grodzicki – gitara basowa
Gerard Klawe – perkusja

Narodowy Zespół Pieśni i Tańca „Huculija” został założony w 1939 roku w Stanisławie (obecnie Iwano- Frankowsk) przez słynnego ukraińskiego kompozytora i pracownika kultury Jarosława Barnycha. W maju
1940 roku zespół zaprezentował swój pierwszy program w Stanisławowie. Obecnie kierownikiem artystycznym zespołu jest profesor Petro Kniazewycz. Członkowie zespołu zbierają oraz opracowują
artystycznie folklor huculski, tworzą nowe pieśni i tańce, a także teatralizowany obraz z życia Huculszczyzny.
W repertuarze „Huculiji” znajdują się także utwory z klasyki światowej. W ciągu swojego istnienie „Huculija” wykonała ponad 10 tys. koncertów w różnych krajach świata, w tym w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce,
Węgrzech, Włoszech oraz Kanadzie.

Program Dni Kultury:
11 czerwca | sobota | Rynek
16:00 – grupy artystyczne MOK, animacje dla dzieci
20:00 – Farben Lehre
12 czerwca | niedziela | DK Mors
18:00 – Narodowy Zespół Pieśni i Tańca „Huculija” z Iwano-Frankowska w Ukrainie
Na wydarzenie zapraszają Burmistrz Miasta Dębicy, Miejski Ośrodek Kultury, we współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteka Publiczną oraz
Stowarzyszeniem Pomocy Społecznej Ad-Astram.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.