Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Służebniczki Dębickie rozpoczynają budowę nowego domu w Żabnie

Powstanie w nim także dom dziennego pobytu dla 30 seniorów. Dziś poświęcono plac pod budowę i wbito pierwsze łopaty.
Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej, które w Żabnie posługuje od 11 maja 1933 r., właśnie rozpoczyna tam budowę nowego domu. Powstanie w miejscu dotychczasowego – przy ul. Paderewskiego 19. Został tak zaprojektowany, by łączył w sobie funkcję mieszkalną (dom zakonny dla 7 sióstr) z funkcją opiekuńczo-leczniczą dla 20 sióstr chorych i starszych oraz z funkcją opieki społecznej jako dom dziennego pobytu dla 30 seniorów.
4 maja, Mszą św. w kościele parafialnym w Żabnie rozpoczęła się uroczystość poświęcenia placu budowy tego dzieła. Siostry służebniczki dębickie zawierzyły je Bożej opatrzności i wstawiennictwu św. Józefa.
W uroczystości wzięła udział przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP s. Maksymilla Pliszka z siostrami z zarządu generalnego, przełożona Prowincji Tarnowskiej s. Eudoksja Twardowska z siostrami z zarządu prowincjalnego oraz siostry z miejscowej wspólnoty zakonnej. Mszę św. koncelebrowali miejscowy proboszcz ks. Jerzy Kawik, kapelan domu generalnego sióstr służebniczek dębickich ks. Ireneusz Stolarczyk oraz ks. Antoni Mikrut, który także wygłosił kazanie. Nie zabrakło również wykonawców tego potężnego dzieła i mieszkańców Żabna.
– Dziękuję za trud już podjęty, w który tak wiele osób już się zaangażowało – mówiła s. Maksymilla, dodając, że dzieło budowy domu jest dla zgromadzenia niezwykle trudnym wyzwaniem. – Budujemy na zaufaniu Panu Bogu i Jemu to dzieło powierzamy – dodała.
Źródło: Portal Diecezji Tarnowskiej

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.