Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Wielkiej – Mateusz Grądziel i Przemysław Kułak – laureatami konkursu kuratoryjnego z biologii

Organizowane przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie konkursy przedmiotowe co roku cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Wielkiej. Sprzyjają pogłębianiu wiedzy, rozwijają zainteresowania i twórcze myślenie. Co więcej, otwierają drzwi do przyszłości. Zdobycie tytułu laureata daje pierwszeństwo w przyjęciu do wybranej przez ucznia szkoły średniej.

Droga ta nie jest łatwa. Wymaga talentu, wiąże się z determinacją i systematycznością. Konkursy przedmiotowe składają się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego, wojewódzkiego. Przez wszystkie te etapy, wykazując się ogromną wiedzą i praktycznymi umiejętnościami, z łatwością przeszli, uzyskując najwyższe tytuły, uczniowie Mateusz Grądziel i Przemysław Kułak. Utalentowani, wybitnie zdolni i pracowici.

Mateusz Grądziel uczeń klasy VIII oraz Przemysław Kułak uczeń klasy VII uzyskali tytuły laureata w wojewódzkim konkursie z biologii. Uczniów do tego sukcesu przygotowała pani Aniela Dydo.

Opiekunkalaureatów wśród zalet swych podopiecznych wymienia dociekliwość, samodzielność w poszukiwaniu rozwiązań, sumienność oraz wytrwałość. Z uczniami zdolnymi pracuje indywidualnie od wielu lat.Mateusz Grądzieloprócz tytułu laureata ma na swoim koncie także tytuł finalisty konkursu kuratoryjnego z biologii, który zdobył w ubiegłym roku. Przemysław Kułak jest uczniem klasy VII, przygotowania do konkursu rozpoczął kilka miesięcy temu. Dodatkowo w ciągu ostatnich dwóch miesięcy musiał opanować materiał programowy z biologii dla klasy VIII. Z sukcesem opanował wszystkie wymagania konkursowe i dzisiaj planuje udział w kolejnych konkursach kuratoryjnych w przyszłym roku szkolnym.

Przygotowania do konkursu w tym roku szkolnym nie były łatwe.Z powodu pandemii uczniowie kilka miesięcy uczyli się zdalnie. Mimo braku bezpośredniego kontaktu z uczniami podczas przygotowań do konkursów opiekunce udało się jednak wypracować skuteczny system nauki online poprzez platformę Microsoft Teams.

Z osiągnięć uczniów cieszy się Dyrektor szkoły p. Urszula Dydo, która podkreśla, że to nie pierwszy tak znaczący sukces w historii szkoły w Woli Wielkiej. Co roku szkoła ma laureatów i finalistów konkursów kuratoryjnych. W poprzednich latach laureatami zostawali uczniowie z języka polskiego, biologii, geografii oraz z matematyki.

„Jestem dumna z ich osiągnięć i doceniam ogromny trud nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursów oraz zaangażowanie rodziców. Mam nadzieję, że laureaci konkursów będą wzorem do naśladowania dla uczniów młodszych klas. Zachęcą do systematycznej, wytrwałej pracy, bo naprawdę warto. Laureatom konkursu z biologii, ich rodzicom oraz nauczycielowi – opiekunowi merytorycznemu– serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.”

źródło: SP Wola Wielka

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.