Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

WOJEWÓDZKI FINAŁ TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

Uczniowie szkół podstawowych z całego województwa rywalizowali w wojewódzkim finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rozgrywki odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej w Czarnej. W klasyfikacji indywidualnej, jak i grupowej, na najwyższym podium stanęli uczniowie ze szkoły w Czarnej.

Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w ubiegły piątek w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rozgrywki odbyły się w Szkole Podstawowej w Czarnej. Zwyciężyła drużyna gospodarzy, która będzie reprezentowała nasze województwo w finale krajowym. W klasyfikacji indywidualnej, na wszystkich trzech pierwszych miejscach, obu grup wiekowych, znaleźli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czarnej. 

Uczestnicy wojewódzkiego finału rywalizowali w czterech konkurencjach – rozwiązywali testy, jeździli rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz po torze sprawnościowym oraz udzielali pomocy przedmedycznej. Komisja sędziowska w składzie: podinsp. Waldemar Mytkoś – naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP Dębica oraz st.asp. Marcin Skoczylas z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie, pod przewodnictwem sędziego głównego – kom. Pawła Grzesia z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie, oceniała konkurencje, a uczniowie zdobywali kolejne punkty w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.

Wyniki finału – klasyfikacja indywidualna:

Grupa starsza

1. Olga Jensz – Szkoła Podstawowa w Czarnej
2. Adam Piekarz – Szkoła Podstawowa w Czarnej
3. Mateusz Kubicki – Szkoła Podstawowa w Czarnej

Klasyfikacja drużynowa:

1. Szkoła Podstawowa w Czarnej
2. Szkoła Podstawowa w Ustianowej Górnej
3. Szkoła Podstawowa w Wielkich Oczach

Wyniki finału – klasyfikacja indywidualna:

Grupa młodsza

1. Anna Kizior – Szkoła Podstawowa w Czarnej
2. Miłosz Stachowicz – Szkoła Podstawowa w Czarnej
3. Maciej Kubicki – Szkoła Podstawowa w Czarnej

Klasyfikacja drużynowa:

1. Szkoła Podstawowa w Czarnej
2. Szkoła Podstawowa w Nozdrzcu
3. Szkoła Podstawowa w Wielkich Oczach

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbywa się od ponad 40 lat. Jednym ze współorganizatorów finału wojewódzkiego jest Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Ideą turnieju jest popularyzowanie wiedzy z zakresu ruchu drogowego wśród młodych ludzi, a przez to działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zwycięzcom nagrody wręczyli: Wicewójt Gminy Czarna Daniel Niedziocha, Przewodnicząca Rady Gminy Czarna Aneta Feret, Prezes Zarządu Automobilklubu Stomil w Dębicy Bartłomiej Dziurzyński, z ramienia Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Robert Marszałek.

źródło: KPP Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.