Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

XIV Zjazd Szkolnych Kół Caritas w Zawadzie koło Dębicy

Będzie wspólna modlitwa a także gry i zabawy z wodzirejami – tak zapowiada się XIV Zjazd Szkolnych Kół Caritas. Dzieci razem z opiekunami przyjadą 7 czerwca do sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie koło Dębicy. 

Uczniowie przygotowują plakaty, które będą przedstawiać jak Szkolne Koła pomagały Ukrainie – mówi ks. Krzysztof Majerczak, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej.
Zjazd odbędzie się po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią.
– Chcemy w sposób szczególny skupić się na pomocy, która była i jest udzielana naszym braciom ze Wschodu. W drugim semestrze szkolnym te działania były ukierunkowane na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. W ramach zjazdu organizujemy konkurs Nasza pomoc Ukrainie. Uczniowie przygotowują plakat przedstawiający działalność Szkolnego Koła Caritas, ukierunkowaną na pomoc Ukrainie. Ma to być plakat w formie fotorelacji i krótkiego opisu – dodaje.

Rozstrzygniecie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się podczas zjazdu.
Spotkanie rozpocznie się 7 czerwca o 10.00.
W diecezji tarnowskiej dotychczas zostało powołanych 241 Szkolnych Kół Caritas i 7 Przedszkolnych Kół Caritas. Zrzeszają one ok. 3 tys. wolontariuszy.
Źródło: Diecezja Tarnowska

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.