Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Uczniowie z Czarnej najlepszą drużyną w finale turnieju BRD

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej zostali najlepszą drużyną w finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Finał turnieju dla szkół podstawowych odbył się w dniach 1-2 czerwca 2022 r. w Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie). O tytuł mistrzów Polski walczyło 16 drużyn reprezentujących szkoły z całego kraju.
W tym roku, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, w Nidzicy odbył się 43. finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Podczas zawodów uczniowie brali udział w kilku konkurencjach. Wiedzę teoretyczną zweryfikowały testy z przepisów ruchu drogowego, a praktykę konkurencje umiejętnościowe, tj. jazda po miasteczku ruchu drogowego i na torze sprawnościowym. Ważną konkurencją było także zadanie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Sędzią głównym w zawodach był kom. Janusz Kozłowski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Uroczyste zakończenie turnieju dla Grupy II odbyło się w pięknej oprawie nidzickiego zamku. Wśród zgromadzonych gości, którzy postanowili docenić umiejętności młodych uczestników ruchu drogowego znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych oraz  głównych organizatorów tego przedsięwzięcia, między innymi Ministerstwa Edukacji i Nauki, Policji, Polskiego Związku Motorowego, jak też sponsorzy.
W klasyfikacji drużynowej wystartowało 16 drużyn reprezentujących szkoły z całej Polski. Na najwyższym stopniu podium stanęli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej z naszego województwa. 
Więcej informacji o finale turnieju na stronie Komendy Głównej Policji

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.