Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Autostrada A4. Kolizja „dostawczaka” i ciężarówki

Najechanie na tył naczepy i całkowite zniszczenie dostawczego ducato spowodowało utrudnienia na 501 kilometrze tarnowskiego odcinka autostrady w kierunku Krakowa. O winie kierowcy zdecyduje tarnowski sąd z uwagi na nieprzyjęcie proponowanego mandatu karnego.

Dzisiaj po godzinie 3 nad ranem w rejonie węzła Tarnów-Centrum autostrady A4 w kierunku Krakowa interweniowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Okazało się, że kierowca dostawczego ducato najechał na tył jadącego w tym samym kierunku zastawu pojazdów. Uderzenie w tylne lewe naroże naczepy spowodowało zniszczenie przodu samochodu dostawczego, który siłą uderzenia został wypchnięty na lewą stroną drogi i zatrzymał się przy barierach oddzielających pasy ruchu. Kierowcą „dostawczaka” był 34-letni kierowca ze Śląska.

Podczas rozmowy tłumaczył policjantom, że jechał ze stałą prędkością używając tempomatu. Nie wie, jak to się stało, że uderzył w tył naczepy. Nie poczuwa się do winy i nie przyjął zaproponowanego mandatu karnego. Kierowcy byli trzeźwi, jednak badanie na zawartość w organizmie środków podobnie działających do alkoholu u 34-lata dała wyniki pozytywny.

Pobrano od niego krew na potwierdzenie tego wyniku i elektronicznie zatrzymano jego prawo jazdy z zakazem dalszej jazdy. Kierowca został przekazany wraz ze zniszczony fiatem osobie wskazanej. Utrudnienia w tym miejscu trwały do wczesnych godzin rannych. O winie kierowcy zdecyduje tarnowski sąd, gdzie trafi wniosek o ukaranie winnego tego zdarzenia drogowego.

Źródło: Tarnowska Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.