Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

8 lat temu, 13 lipca przez Dębicę przechodziła fala wezbraniowa

„Przez Dębicę rzeką Wisłoką właśnie przechodzi fala wezbraniowa. Poziom rzeki w okolicach mostu na ul. Kościuszki przekroczył poziom alarmowy i wynosi obecnie blisko 7 metrów.  W 2010 roku, gdy zagrożone było między innymi osiedle „Igloopol” poziom ten sięgał prawie 9,5 metra, tak więc obecne wezbranie na Wisłoce nie zagraża miastu.

Tym bardziej, że woda w górnym biegu rzeki zaczyna już opadać. W Dębicy poziom rzeki wciąż rośnie, ale są to niewielkie wzrosty rzędy 2-3 cm na godzinę. Ta tendencja utrzyma się jeszcze kilka godzin, potem rzeka zacznie opadać, chyba, że znów pojawią się opady. W Jaśle rzeki wciąż obowiązuje alarm powodziowy, ale wody też już opadają. Wygląda więc na to, że tym razem miasto nie ucierpi od powodzi, ale lipiec może pokazać jeszcze swoje groźne oblicze. W naszym klimacie to właśnie lipiec jest najbardziej deszczowym miesiącem w roku, a dziś mamy dopiero 13″ – pisaliśmy wówczas na portalu ziemiadebicka.pl

Przeczytaj także artykuł o stanie alarmowym w 2014 w Pilźnie : Pilzno. Dulcza przekroczyła stan alarmowy, Wisłoka w Skurowej przekroczyła stan ostrzegawczy – ziemiadebicka.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.