Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Mateusz Gamrot idzie w kierunku mistrzowskiego pasa?

Niedzielny poranek zakończył się zwycięstwem Mateusza Gamrota w pojedynku z Armanem Tsarukyanem. Polak nie był faworytem tego starcia w UFC na podstawie oferty przygotowanej przez zakłady bukmacherskie, ale ostatecznie wygrał po jednogłośnej decyzji sędziów. Kto będzie jego kolejnym rywalem i kiedy starcie pas mistrzowski?

Gamrot vs Tsarukyan
Mateusz Gamrot i Arman Tsarukyan to zawodnicy, którzy w opinii ekspertów walczą w podobny sposób i było to widać podczas niedzielnej rywalizacji. Polak i Ormianin postawili przede wszystkim na zapasy, które ostatecznie lepiej wypadły po stronie Gamera, chociaż trzeba przyznać, że Arman był prawdopodobnie jego najtrudniejszym wyzwaniem i był doskonale przygotowany pod kątem taktycznym i fizycznym.
Gamrot ostatecznie wygrał ten pojedynek, chociaż trzeba zaznaczyć, że początek walki układał się po myśli Ormianina, Tsarukyan wygrał 1 i 2 rundę, dzięki czemu sprawił, że Polak musiał zaryzykować. Gamer zdawał sobie sprawę, że wszystko albo nic i otrząsnął się od początku 3 rundy. Zawodnik Czerwonego Smoka wygrał również 4 i 5 część tej rywalizacji, a ostatecznie również całą walkę po jednogłośnej decyzji.
Zwycięstwo z Tsarukyanem to dla niego również przepustka do lepszych przeciwników, ponieważ obecnie awansował już do czołowej 10 w swojej kategorii wagowej, która zdaniem wielu ekspertów jest najmocniej obsadzoną w całej federacji UFC.

Znakomity początek kariery w UFC
Mateusz Gamrot przez lata dominował wydarzenia w federacji KSW i zdobywał pasy, jakie tylko chciał. Polak schodził nawet do innych kategorii wagowych, aby wygrywać i nie miał z tym problemów. Kilkanaście wygranych z rzędu i brak porażki sprawiły, że mistrz znalazł się w orbicie zainteresowania UFC, czyli najlepszej federacji sportów walki na świecie. Gamer nie zastanawiał się zbyt długo i podpisał kontrakt, czym rzucił sobie poważne wyzwanie. Przekonał się o tym już w pierwszym pojedynku z Kutateladze, gdzie został poważnie sprawdzony. Ostatecznie walka zakończyła się kontrowersyjną decyzją sędziów, którzy wskazali, że Kutateladze wygrał to starcie, pomimo tego, że sam rywal Gamrota przyznał, że powinien był przegrać.
Gamer szybko odrobił lekcję przed kolejnymi walkami i zdecydował, że nie zamierza pozostawiać decyzji w rękach sędziów. 3 kolejne potyczki zakończyły się jego wygraną przed czasem, a dodatkowo bonusami. Polak walczył spektakularnie, więc nie można było się dziwić, że w pojedynku z Tsarukyanem otrzymał walkę wieczoru, która bez wątpienia nie zawiodła. Jak wcześniej wspomniałem, Polak wygrał to starcie, ku zaskoczeniu ekspertów i bukmacherów, ponieważ UFC zakłady bukmacherskie faworyzowały jego przeciwnika.
Gdzie znajduje się sufit dla Mateusza Gamrota w UFC? O krótki komentarz poprosiliśmy naszego eksperta:
Nie mam wątpliwości, że Mateusz Gamrot celuje w pas mistrzowski i jest w stanie to osiągnąć. Nie chciałbym jednak, aby został rzucony na głęboką wodę już w najbliższym pojedynku, ponieważ wydaje mi się, że potrzebuje jeszcze jednego przetarcia, zanim wyjdzie do ringu z Islamem, czy też Charlesem. Są to zawodnicy w jego zasięgu, ale im później dojdzie do tego pojedynku, tym lepiej dla Gamera, który z walki na walkę prezentuje coraz lepszy poziom. Sporo mówi się o ewentualnym zestawieniu z Dariushem i w pełni się z tym zgadzam. Nie byłaby to walka, która zagwarantowałby Polakowi starcie o pas, jednak może stanowić odpowiedni pomost przed ewentualnym eliminatorem. Gamrot rzucił wyzwanie jeszcze Justinowi Gaethje i uważam, że tutaj również miałby spore szanse na wygraną w parterze”.
Gamrot – statystyki w UFC:

  • Gamrot wygrał 4 ostatnie walki dla UFC.
  • Polak w 2 z 5 rywalizacji przewalczył całe starcie.
  • 3 walki Gamera zakończyły się przed czasem.
  • Polak do tej pory zaliczył tylko jedną porażkę w UFC.

Kto będzie następny?
Dana White podczas jednego z ostatnich wywiadów zasugerował, że Dariush, który obecnie notowany jest na 6. Pozycji, może być kolejnym rywalem Gamrota. Obu zawodników w tym przypadku łączy to, że mają na swoim koncie po kilka zwycięstw z rzędu i coraz mocniej liczą na walkę o pas. Gamrot i Dariush w swoich wywiadach nie poruszyli jednak tematu walki przeciwko sobie, ponieważ celują w rywali, którzy plasują się wyżej w rankingu.
Oto wypowiedź, której udzielił w ostatnim czasie Beneil Dariush:
Walka z Poirierem to coś, co chodzi mi po głowie, ale sam nie wiem, czy do niego dojdzie. Bo co, jeśli Charles nie weżmie walki? Ja zmierzę się z Islamem? Idealny scenariusz dla mnie to taki, w którym mierzę się z najlepszym zawodnikiem w dywizji. Nie chcę okazać braku szacunku Dustinowi, po prostu uważam, że Islam ma obecnie swój prime time. Dustin z kolei stracił trochę ognia po ostatniej porażce… Więc tak, najbardziej chciałbym się zmierzyć z Islamem, albo Charlesem. Potem z gośćmi jak Dustin Poireir, czy Michael Chandler”.
Sam Mateusz Gamrot również po zakończonej walce z Armanem Tsarukyanem nie wspomniał o tym rywalu. Polak nawoływał do oktagonu notowanego na 3. pozycji w rankingu Justina Gaethje. Do jakiej walki wyjdą więc obaj zawodnicy w najbliższym czasie? O tym przekonamy się oficjalnie dopiero po ogłoszeniu przez UFC.
Tak prezentują się wyniki ostatniej gali, na której Mateusz Gamrot wystąpił w walce wieczoru.

Wyniki UFC Vegas 57:
Mateusz Gamrot (21-1) pokonał Armana Tsarukyana (18-3) przez jednogłośną decyzję sędziów.
Shavkat Rakhmonov (16-0) pokonał Neila Magny’ego (26-9) gilotyną w drugiej rundzie.
Josh Parisian (15-5) pokonał Alana Baudota (8-4) przez TKO w drugiej rundzie.
Thiago Moises (16-6) pokonał Christosa Giagosa (19-10) przez duszenie zza pleców w pierwszej rundzie.
Umar Nurmagomedov (15-0) pokonał Nate’a Manessa (14-2) przez jednogłośną decyzję sędziów.
Chris Curtis (29-8) pokonał Rodolfo Vieirę (8-2) przez jednogłośną decyzję sędziów.
Więcej informacji sportowych z regionu czeka na Ciebie tutaj!
Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Filip Mełnicki – obecnie związany z agencją tnbt digital. Od 2 lat w branży iGaming, zajmuje się pisaniem artykułów o sporcie i zakładach bukmacherskich. Prywatnie fan Twardych Pierników Toruń. Na linkedin – https://www.linkedin.com/in/filip-melnicki

materiał zewnętrzny

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.