Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Region. Brat uratował swoją starszą siostrę

Właściwe zachowanie brata pomogło w trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się jego starsza siostra. Zakrztusiła się bowiem ciastem podczas jedzenia. Przerażony brat nie wiedząc co się dzieje natychmiast wykręcił numer alarmowy i powiadomił służby ratunkowe, które gdy pojawiły się w domu udzieliły pierwszej niezbędnej pomocy poszkodowanej.

Wszystko wydarzyło się we wtorek przed południem. Do dyżurnego CPR-u wpłynęła informacja od, jak się okazało 10-latka, który poinformował, że jego 12-letnia siostra zadławiła się ciastkiem, dziwnie się zachowuje i może się z nią porozumieć. Na miejsce natychmiast został wysłany Zespół Ratownictwa Medycznego, a dyżurny tarnowskiej komendy skierował na miejsce patrol policji. Zespół medyczny zastał dziewczynę przytomną, oddychającą. Ratownicy podjęli jednakże decyzję o przetransportowaniu jej do tarnowskiego szpitala na przeprowadzenie kolejnych badań. Patrol policji przeprowadził rozmowę z 10-letnim Szymonem, który opowiedział co się wydarzyło. Zareagował prawidłowo, widząc zagrożenie wykręcił numer alarmowy 112, wykonywał polecenia dyżurującego ratownika i czekał na przybycie służ ratunkowych. W tym momencie do domu wróciła matka dzieci, której policjanci przekazali niezbędne informacje o tym, co się wydarzyło. Kobieta natychmiast udała się do szpitala, do którego trafiła jej córka.

W tym przypadku skończyło się szczęśliwie, ponieważ zachowanie 10-letniego Szymona było prawidłowe. Jego przytomność, opanowanie i prawidłowa reakcja pozwoliła na właściwe postępowanie w sytuacji kryzysowej w jakiej się znalazł.
Źródło: Tarnowska Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.