Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Ruszają inwestycje na terenie Dębickiego Parku Przemysłowego

Blisko 14 mln złotych będzie kosztować realizacja zadania pn. „Rozwój dębickich terenów inwestycyjnych”. W ramach prac powstanie około 1,5 km drogi, chodnik, ścieżka rowerowa oraz sieć kanalizacyjna i wodociągowa. Inwestycja ma być gotowa za 15 miesięcy.

Umowę na wykonanie zadania podpisał burmistrz Mariusz Szewczyk i dyrektor regionalny Eurovia Polska Marek Kaczmarczyk. – To bardzo ważna budowa. Jestem przekonany, że po jej zakończeniu wzrośnie zainteresowanie tymi terenami wśród potencjalnych inwestorów – mówi Mariusz Szewczyk.

Na rozpoczęcie tego przedsięwzięcia czekali przedsiębiorcy ze Stowarzyszenia Dębicki Park Przemysłowy. Zrzesza ono blisko dwadzieścia firm, które zatrudniają łącznie ponad 1500 osób. – To jest dla nas ważny dzień, duże wydarzenie. Nie chodzi tylko o to, że będą ładne drogi, chodniki i ścieżka rowerowa, ale o inwestycje niewidoczne czyli budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Istniejące, są bardzo stare i boimy się, że ich duża awaria mogłaby po prostu spowodować przerwę albo uniemożliwić nam pracę. Chodzi więc o bezpieczeństwo naszego działania – zaznacza Łukasz Darłak prezes Darco i Dębickiego Parku Przemysłowego.

W konferencji prasowej towarzyszącej podpisaniu umowy na realizację zadania wziął udział m.in. wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. – To przedsięwzięcie ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju miasta i jestem przekonany, że będzie to zachętą dla przedsiębiorców, aby inwestowali w Dębicy –  podkreślał minister.

Na wykonanie zadania pn. „Rozwój dębickich terenów inwestycyjnych” firma Eurovia Polska ma 15 miesięcy. – Mamy świadomość, że jest to Park Przemysłowy i będziemy chcieli tak prowadzić roboty, aby jak najmniej utrudniać pracę działającym tutaj firmom – zapewnia Marek Kaczmarczyk, dyrektor regionalny Eurovia Polska.

Całe zadanie kosztować będzie blisko 14 mln złotych. Miasto na realizację inwestycji zdobyło ponad 13 mln złotych z Polskiego Ładu.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.