Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Ukraińska delegacja z wizytą w Dębicy

Dębica od kilku dni gości delegację z ukraińskiego miasta Niżyn. Na zaproszenie burmistrza Mariusza Szewczyka do Dębicy przyjechał Oleksandr Kodoła burmistrz Niżyna, Serhij Okhonko doradca burmistrza oraz Jurij Chomenko Sekretarz Rady Miasta Niżyna.

Pobyt delegacji rozpoczął się od zwiedzania miasta. Goście udali się między innymi do dębickich wodociągów, Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a także Miejskiego Ośrodka Kultury.

Głównym celem wizyty delegacji z Niżyna było rozpoczęcie oficjalnej współpracy z władzami Miasta Dębicy. W tym celu podpisany został list intencyjny, który stanowi pierwszy krok do zawarcia umowy partnerskiej między miastami. Oba samorządy zadeklarowały współpracę w sferze gospodarczej, kulturalnej, sportowej, turystycznej, społecznej i edukacyjnej.

– Relacje między naszymi miastami rozpoczęły się już dawno. Razem z burmistrzem Niżyna prowadziliśmy wiele rozmów i zaplanowaliśmy podpisanie listu intencyjnego na marzec, jednak atak Rosji na Ukrainę spowodował przesunięcie terminu spotkania. W tym czasie Miasto Dębica zorganizowało kilka transportów z pomocą humanitarną bezpośrednio do Niżyna. Zawarcie oficjalnej współpracy jeszcze bardziej wzmocni naszą przyjaźń i umożliwi podejmowanie wspólnych inicjatyw na rzecz społeczności obu miast – podkreśla burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.

Podczas spotkania burmistrz Niżyna Oleksandr Kodoła podziękował władzom Dębicy oraz mieszkańcom naszego miasta  za ogromne wsparcie i pomoc kierowaną w stronę obywateli Ukrainy. Zadeklarował, że Rada Miejska Niżyna, aby wyrazić wdzięczność społeczności Dębicy, planuje nadać jednej z ulic nazwę miasta ,,Dębica”.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.