Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Było smacznie i radośnie

Całe rodziny wzięły udział w pikniku integracyjnym w Parku Miejskim im. Skarbek-Borowskiego. Były dmuchańce, ścianka wspinaczkowa, taneczna piana party oraz quizy dotyczące Unii Europejskiej. Ogromnym powodzeniem cieszyły się również stoły ze smakołykami kuchni polskiej i ukraińskiej.

Park Skarbek-Borowskiego był miejscem kolejnego pikniku rodzinnego skierowanego zarówno do dębiczan, jak i Ukraińców, którzy po wybuchu wojny schronienie znaleźli w naszym mieście. Dla dzieci przygotowano mnóstwo atrakcji od dmuchawców, przez ścianę wspinaczkową i fotobudkę po party w pianie z DJ-em.

Smakołyki polskiej kuchni przygotowały z kolei Koła Gospodyń Wiejskich ze Straszęcina, Pustkowa i Łęk Dolnych. Królowały drożdżówki, proziaki, domowy chleb i  sernik, które szybko zniknęły ze stołów.

Dodatkową atrakcją wydarzenia były regionalne potrawy przygotowany przez  Ukrainki mieszkające w Dębicy. Stoły uginały się od przepysznych pampuchów, naleśników z wyszukanym farszem, pielmieni. Nie mogło także zabraknąć ukraińskich wareników i barszczu.

Impreza odbyła się w ramach projektu „Coolturalna przygoda z Funduszami Europejskimi” finansowanego z Unii Europejskiej.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.