Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Od komiksów aż po figurki. Krótka historia rozwoju Marvela

Współcześnie nie ma chyba osoby, która nie słyszała o bohaterach Marvela – zaczerpniętych z mitologii, wymyślonych na własnych zasadach i stworzonych przez znakomitych rysowników. Początek rozwoju firmy przypada na 1939 rok, gdy działała ona pod nazwą Timely Comics. Później wszystko wydarzyło się błyskawicznie – wraz z przypływem nowych osób zainteresowanych przygodami bohaterów, tworzono kolejnych i następnych. Zaczęto od komiksów, na których dziś oparto filmy i seriale. Marvel stale zdobywa rzeszę fanów wśród starszych i młodszych widzów, a na rynek stale wychodzą produkty związane z komiksowymi herosami. Doskonałym przykładem są klocki LEGO Marvel, przedstawiające świat superbohaterów do samodzielnego złożenia.

Dzieci – mali naśladowcy. Dlaczego potrzebni są m superbohaterowie?
W idealnym świecie dzieci są kochane i otoczone opieką, natomiast rodzice kształtują w nich modele zachowania, które mogą zapewnić szczęśliwe życie społeczne i rozwinąć ich inteligencję emocjonalną. Współczesne realia są jednak inne, a rodzice – mimo kierowania się szczerymi chęciami pomocy – nie są w stanie zaprezentować swoim pociechom odpowiednich wzorców. Z tego względu istnieją bohaterowie. Dzisiejsi herosi mają supermoce, jednak stale zachowują przy tym ludzkie emocje. W ich drużynach są konflikty, napotykają oni przeróżne problemy, lecz finalnie zawsze znajdują wyjście z sytuacji. Bohaterowie z komiksów ukazują szlachetne wzorce przyjazne dzieciom. Maluchy identyfikują się ze swoimi ulubionymi postaciami, czytając o nich i przeżywając podobne emocje. Kontakt z postacią superbohatera pozwala poznać wiele wartości, takich jak choćby lojalność, a także dodać motywacji do osiągania wymarzonych celów. Nie tylko czytanie i oglądanie może zasiać pasję w dziecku – coraz więcej rodziców decyduje się na zakup klocków LEGO Marvel. Kolekcja przedstawia popularnych bohaterów w codziennych sytuacjach – relaks w kryjówce, różne światy czy bazy, a także pojedynki ze złoczyńcami. Budując zestaw, tworzy się również historię. Elementy z wielu uniwersów można ze sobą łączyć, tym samym rozwijając u dziecka kreatywność. W dodatku młody człowiek otrzyma bezpośrednie wsparcie od swoich ulubionych postaci, mając ich podobizny w kształcie figurek tuż przy sobie. Zabawy w tworzenie historii bohaterów przełożą się na kształtowanie jego systemu nerwowego i redukcję stresu. Dodatkowo rozwiną umiejętności manualne, ale przede wszystkim – w przyszłości pomogą mu szybko znajdywać rozwiązanie problemu i radzenie sobie w sytuacjach wymagających namysłu.

Nie tylko dla dzieci! LEGO Marvel dla dorosłych
Oczywiście, Marvel posiada nie tylko młodszych widzów – są nimi też osoby dorosłe, które fascynują historie superbohaterów i złoczyńców. Starsza widownia z pewnością znajdzie coś dla siebie w kolekcji LEGO Marvel, dostępnej między innymi w sklepie Klocki Dwa. Rękawica tytana? A może popiersie ulubionego bohatera? Wybór należy tylko do przyszłego twórcy! Ilość klocków w poszczególnych modelach sięga prawie liczbie 600, dzięki czemu wiadomo z góry, że posiedzenie nad konstrukcją będzie dłuższe. Figurki w wersji ekspert, przeznaczone dla dojrzałych wielbicieli komiksów stanowią świetne fanowskie akcesoria i znakomite dekoracje w pokoju. Układane klocków przez dorosłe osoby redukuje ich stres i pozwala na chwilę wytchnienia, a także usprawnienie kreatywności i umiejętności manualnych. Jeżeli zaś ma się dziecko, młodsze rodzeństwo czy kuzynostwo… zawsze można zarazić je pasją do bohaterów.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.