Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Zaatakowali mężczyznę i ukradli mu złotą biżuterię o wartości blisko 200 tysięcy złotych

Fot. pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie nadzoruje śledztwo w sprawie rozboju, do jakiego doszło w połowie lipca, w Strzyżowie. Napastnicy zaatakowali pokrzywdzonego i siłą zabrali mu m.in. złotą biżuterię. Wartość strat wyceniono na blisko 200 tys. złotych. Policjanci z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego komendy wojewódzkiej w Rzeszowie, zatrzymali cztery osoby – kobietę i trzech mężczyzn, mogących mieć związek z tym przestępstwem.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, pracowali nad sprawą dotyczącą rozboju, do jakiego doszło w połowie lipca br., w Strzyżowie. Podstawą wszczęcia było przyjęcie od pokrzywdzonego zawiadomienia o popełnionym przestępstwie.

W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że czwórka napastników, wspólnie i w porozumieniu, zaatakowała pokrzywdzonego, a następnie dokonała kradzieży m.in. złotej biżuterii, drogocennych przedmiotów i relikwii świętych. Straty jakie powstały w wyniku przestępczego procederu wyceniono na blisko 200 tys. złotych.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, którzy pracowali nad tą sprawą, zatrzymali cztery osoby – kobietę w wieku 35 lat oraz trzech mężczyzn w wieku od 29 do 46 lat. Funkcjonariusze odzyskali większość skradzionych przedmiotów.

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawieniu zatrzymanym zarzutów. Wczoraj, na wniosek Prokuratora Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, Sąd Rejonowy w Rzeszowie, zastosował wobec 35-letniej mieszkanki Rzeszowa, 32-letniego, także mieszkańca Rzeszowa oraz 29-letniego mieszkańca Hermanowej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Natomiast wobec trzeciego z mężczyzn, 46-latka z Rzeszowa, Prokurator Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie zastosował środki o charakterze wolnościowym w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju i poręczenie majątkowe.

Za zarzucane przestępstwa grozi podejrzanym od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

W sprawie nie są wykluczone kolejne zatrzymania. 

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.