Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Ojciec Tadeusz Rydzyk poprowadzi Dróżki Różańcowe w Zawadzie

Fot. Joanna Adamik, Katarzyna Katarzyńska

Jutro, w sobotę trzeciego września o godzinie 15.00 w Sanktuarium Matki Boskiej Zawadzkiej rozpoczną się Dróżki Różańcowe. Poprowadzi je Ojciec Tadeusz Rydzyk – założyciel Radia Maryja oraz Telewizji Trwam.

„Ojciec Tadeusz Rydzyk uczył się w Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów w Tuchowie, następnie studiował teologię biblijną na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. W 1971 złożył wieczyste śluby zakonne oraz przyjął święcenia kapłańskie. Pracował jako katecheta w: Toruniu, Szczecinku i Krakowie. Zajmował się też duszpasterstwem akademickim. W 1986 wyjechał do Włoch, a następnie do Republiki Federalnej Niemiec.
Początkowo przebywał w Norymberdze. Podczas pobytu w diecezji augsburskiej nawiązał współpracę z lokalną rozgłośnią radiową Radio Maria International w Balderschwang, w której zapoznał się z funkcjonowaniem mediów mających w swoim przesłaniu działalność religijną. W 1991, po powrocie do Polski, zamieszkał w klasztorze redemptorystów w Toruniu. W tym samym roku założył rozgłośnię radiową Radio Maryja. Podczas wielu lat swojej działalności medialnej zainicjował powstanie także środków masowego przekazu, takich jak gazeta codzienna „Nasz Dziennik” czy Telewizja Trwam. W 1998 powołał do życia Fundację Lux Veritatis, w której pełni funkcję prezesa Zarządu. 14 sierpnia 2001 założył niepaństwową wyższą szkołę zawodową – Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu” – informuje Wikipedia

Nabożeństwo, które poprowadzi Ojciec Tadeusz Rydzyk rozpocznie Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Boskiej Zawadzkiej. Potrwa on do 11 września.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.