Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Ulica w ukraińskim Niżynie nazwana na cześć Dębicy

Radni Miejscy Niżyna zdecydowali, że jedna z ulic w miejscowości będzie nosiła nazwę „Dębica”. Inicjatywa ta jest wyrazem wdzięczności ukraińskiego miasta za wsparcie jakie okazali dębiczanie po wybuchu wojny naszemu sąsiadowi zza wschodniej granicy.

Podczas lipcowej wizyty w naszym mieście Oleksand Kodoła, burmistrz Niżyna zapowiedział podjęcie uchwały w sprawie nadania jednej z ulic nazwy miasta ,,Dębica”.  Tak też się stało 29 sierpnia, kiedy radni przyjęli uchwałę jednogłośnie.

W piśmie od burmistrza Niżyna informującym o tym fakcie czytamy – Ta inicjatywa jest gestem głębokiej wdzięczności Niżyn dla mieszkańców Dębicy za solidarność i pomoc jakiej nam udzieliła wasza społeczność podczas aktywnej fazy działań wojennych. Dzięki Waszemu wsparciu Niżynowi udało się uniknąć katastrofy humanitarnej. Udzielono pomocy najsłabszym grupom mieszkańców naszego miasta, a także siłom Zbrojnym Ukrainy i Obrony Terytorialnej.

 Miasto Dębica od rozpoczęcia wojny na Ukrainie zorganizowało kilka transportów z pomocą humanitarną bezpośrednio do Niżyna.  

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.