Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

W hali sportowej przy Kościuszki rozpoczęła się wymiana podłogi

Trwają prace remontowe w hali sportowej przy ul. Kościuszki. W obiekcie zostały już zerwane stare drewniane podłogi i usunięte inne części dotychczasowego wystroju. Na środku hali leży sterta starych desek z zerwanych podłóg.

Miasto Dębica otrzymało w ostatnim czasie dwie dotacje na przeprowadzenie inwestycji w tym zabytkowym obiekcie. 2 miliony złotych na termomodernizację zabytkowej hali sportowej przy ul. Kościuszki w Dębicy przekazał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kolejne 1,5 mln złotych pochodzi z rządowego programu Sportowa Polska.

W ramach inwestycji na którą 2 milionową dotację przekazał NFOŚGW planowane jest m.in. docieplenie ścian, dachu, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. Zadanie obejmie również remont szatni i sanitariatów, wymianę posadzek, demontaż paneli ściennych, wykonanie nowych tynków, malowanie ścian i sufitów.

Dotacja z rządowego programu Sportowa Polska jest natomiast przeznaczona na remont podłogi w hali, podjazdu dla niepełnosprawnych i schodów.

Budynek obecnej hali sportowej powstał pod koniec XIX w. Obiekt, do wybuchu II wojny światowej, służył jako kryta ujeżdżalnia dla stacjonujących w mieście pułków kawalerii. Od czasu przejęcia przez miasto koszar 3. Pułku Saperów, hala sportowa jest użytkowana m.in. przez szkoły i kluby sportowe. Podmioty, które korzystały do tej pory z tego obiektu, na czas remontu będą korzystały z innych miejskich hali sportowych.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.