Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

1500 złotych mandatu za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu dla kierowcy porsche

Od niedawna obowiązują nowe stawki mandatów karnych za wykroczenia drogowe. Kierujący porsche, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych.

Obowiązkiem kierowcy jest ustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu oraz wchodzącemu na przejście. Oznacza to, że kierowca musi obserwować nie tylko samo przejście, ale także jego okolicę, aby móc ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który zamierza wejść na przejście dla pieszych. Od niedawna obowiązuje nowy taryfikator, który podniósł wysokość grzywien za najbardziej niebezpieczne i nieodpowiedzialne wykroczenia na drodze. Niestety mimo tego policjanci wciąż ujawniają niebezpieczne zachowania kierowców, którzy lekceważą obowiązujące przepisy i popełniają wykroczenia mimo zaostrzonych kar.

11 października w Dębicy na ulicy Rzeszowskiej w godzinach nocnych, policjanci z dębickiej drogówki interweniowali wobec 21-latka kierującego porsche. Mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Zgodnie z nowym taryfikatorem, za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na jezdnię grozi mandat 1500 złotych oraz 15 punktów karnych.

źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.