Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kraj. Senior zastrzelił wiewiórkę bo kradła mu orzechy!

82 – latek z powiatu krasnostawskiego z broni pneumatycznej zastrzelił wiewiórkę. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci na terenie jego posesji znaleźli martwe zwierzę z widocznymi ranami. W trakcie przeszukania jego domu mundurowi zabezpieczyli dwie sztuki broni pneumatycznej długiej, kilkaset sztuk amunicji różnego rodzaju, broń myśliwską oraz inne militaria. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Tłumaczył, że gryzoń kradł mu orzechy. Zgodnie z prawem grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że mieszkaniec gminy Żółkiewka z wiatrówki zastrzelił wiewiórkę. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce, potwierdzili zgłoszenie. Na terenie posesji należącej do 82 – latka mundurowi znaleźli martwe zwierzę z widocznymi ranami.

Policjanci w trakcie przeszukania jego domu zabezpieczyli również dwie sztuki broni pneumatycznej długiej potocznie zwaną wiatrówką. Podczas wykonywanych czynności zabezpieczyli także kilkaset sztuk amunicji różnego rodzaju, broń myśliwską oraz inne militaria.

W związku ze sprawą 82- latek został zatrzymany, usłyszał już zarzuty uśmiercenia zwierzęcia. Śledczym tłumaczył, że „…zastrzelił wiewiórkę, bo … kradła mu orzechy i robiła szkody na posesji. Zgodnie z przepisami grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.
Sprawa nielegalnego posiadania broni jest jeszcze wyjaśniana.
aspirant Jolanta Babicz

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.