Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Prof. Krzysztof Cios w „Jagielle”

Czy czeka nas całkowicie zautomatyzowany świat? Czy sztuczna inteligencja się nie myli ? Te i kilka innych zagadnień dotyczących sztucznej inteligencji i jej zastosowania podczas wykładu przybliżył uczniom I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Wł. Jagiełły w Dębicy prof. Krzysztof Cios, absolwent dębickiego „Jagiełły”.

„Sztuczna inteligencja to zdolność maszyn do wykazywania ludzkich umiejętności, takich jak rozumowanie, uczenie się, planowanie i kreatywność. Pan profesor Krzysztof Cios prowadził wykład na temat rodzajów sztucznej inteligencji i zastosowania jej np. w medycynie, czy nowoczesnym transporcie. Zasygnalizował również przewagę sztucznej inteligencji nad człowiekiem wynikającą z uczenia jej w oparciu o nieporównywalnie większą ilość danych od ilości danych, które przyswaja człowiek. Zwrócona też została uwaga na odpowiedzialność człowieka za sztuczną inteligencję. Uczniowie oraz nauczyciele zadawali profesorowi wiele pytań, na które chętnie odpowiadał. Na koniec pan Dyrektor Wiesław Ostafin wręczył profesorowi podziękowanie i wyraził wdzięczność za przeprowadzony wykład i niegasnącą pamięć o szkole” – można było przeczytać po wykładzie profesora na profilu FB „Jagiełły”

Fot. I LO w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.