Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kraj. Zatrzymani za kradzież drzewa z lasu

70-latek i jego 66-letni brat zostali zatrzymani na gorącym uczynku, gdy układali pocięte drzewo na wozie. Zauważył ich właściciel lasu, który zgłosił ten fakt na Policję. Mundurowi z Kurowa zatrzymali obu mężczyzn, a później na ich posesji ujawnili jeszcze więcej, już porąbanego drzewa. Za swój czyn mężczyźni odpowiedzą przed Sądem.

Wczoraj dyżurny puławskiej komendy został zaalarmowany przez właściciela działki leśnej położonej w gminie Baranów o kradzieży drzew, które rosły na jego działce. Policjanci z Kurowa bardzo szybko dojechali na miejsce i zatrzymali dwóch mężczyzn, 70 i 66-latka z gminy Baranów. Mężczyźni zostali  przyłapani gdy ładowali na wóz podpięty do ciągnika rolniczego pocięte na kawałki drzewo sosny.

Jak ustalili policjanci, to nie jedyne drzewo wyrąbane przez nich na tej działce. Dzień wcześniej, mężczyźni wycięli i wywieźli na swoją posesję brzozę, którą pocięli i porąbali już na kawałki. Teraz za swoje przewinienia mieszkańcy gminy Baranów odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna. Ponadto, w przypadku wyrębu i kradzieży drzewa z lasu, sąd orzeka nawiązkę dla pokrzywdzonego w wysokości podwójnej wartości wyrąbanego, ukradzionego lub przywłaszczonego drzewa. 
komisarz Ewa Rejn – Kozak
Źródło: Policja.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.