Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

BUS przewożący dzieci wjechał do rowu

Cztery osoby trafiły do tarnowskiego szpitala w związku z wypadkiem, jaki miał miejsce około godziny siódmej rano na drodze gminnej w Szynwałdzie. Kierowca z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn zjechał z drogi i doprowadził do przewrócenia busa.

Dzisiaj o siódmej rano na drogę gminną Szynwałd – Pilzno zostały skierowane służby ratunkowe. Informacja z Centrum Powiadamiania Ratowniczego wskazywała na wypadek busa przewożącego dzieci z niepełnosprawnością do tarnowskich szkół. W wypadku miało uczestniczyć 7 osób, w tym pięcioro dzieci. Gdy służby pojawiły się na miejscu rozpoczęła się akcja ratunkowa. Ratownicy z zespołów ratunkowych udzielali pierwszej pomocy poszkodowanym. Ratownicy skierowali do tarnowskiego szpitala dwoje dzieci w wieku 12 i 15 lat z ogólnymi obrażeniami ciała i głowy nie zagrażające życiu, a także opiekunkę z podejrzeniem złamania ręki i kierowcę z urazem głowy. Strażacy pozostałym na miejscu dzieciom ustawili namiot z nagrzewnicą na czas oczekiwania przyjazdu rodziców i opiekunów, a policjanci ustalali przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Wstępne ustalenia wskazują, że na bardzo śliskiej drodze kierowca najprawdopodobniej wpadł w poślizg i stracił kontrolę na prowadzonym pojazdem. Konsekwencją utraty kontroli było zjechanie do przydrożnego rowu i przewrócenie pojazdu na prawą stronę. W miejscu wypadku przez kilkadziesiąt minut droga była całkowicie zablokowana, później ruch odbywał się w sposób wahadłowy. Zniszczony bus został usunięty z rowu przy pomocy sprzętu specjalistycznego i przetransportowany na policyjny parking. Wyjaśnieniem tego wypadku zajmą się specjaliści rekonstrukcji wypadków drogowych oraz ruchu drogowego.

Źródło: Tarnowska Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.